Main Menu
User Menu

Útočná peruť 55 [1948-1975]

Attack Squadron 55 "Warhorses" / VA-55

     
Název:
Name:
Útočná peruť 55
Originální název:
Original Name:
Attack Squadron 55
Datum vzniku:
Raised/Formed:
16.08.1948
Předchůdce:
Predecessor:
Útočná peruť 6A
Datum zániku:
Disbanded:
12.12.1975
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
16.08.1948-01.09.1948 Útočná palubní letecká skupina 5
01.09.1948-23.04.1951 Palubní letecká skupina 5
23.04.1951-29.05.1951 CVG-19 (X)
29.05.1951-11.09.1951 Palubní letecká skupina 19
11.09.1951-01.04.1958 ATG-2
01.04.1958-18.08.1958 Palubní letecká skupina 5
18.08.1958-19.01.1959 ATG-4
19.01.1959-20.12.1963 Palubní letecká skupina 5
DD.MM.RRRR-01.06.1968 Palubní letecké křídlo 5
01.06.1968-05.02.1968 Palubní letecké křídlo 14
05.02.1968-12.12.1975 Palubní letecké křídlo 21
Dislokace:
Deployed:
16.08.1948-20.03.1952 Coronado, NAS San Diego
20.03.1952-DD.01.1962 San Diego, NAS Miramar
DD.01.1962-12.12.1975 Lemoore, NAS Lemoore

Velitel:
Commander:
16.08.1948-14.01.1949 Crabill, Charles H. Jr. (Commander)
14.01.1949-17.01.1951 Hodson, Norman D. (Lieutenant Commander)
17.01.1951-03.10.1951 Maltby, A. L. Jr. (Lieutenant Commander)
03.10.1951-DD.02.1953 Chick, L. W. (Lieutenant Commander)
DD.02.1953-DD.10.1953 Dowler, Jack T. (Lieutenant Commander)
DD.10.1953-DD.08.1954 Thompson, R. J. (Lieutenant Commander)
DD.08.1954-DD.11.1955 Dowler, Jack T. (Commander)
DD.11.1955-20.03.1957 Bernhard, Franklin V. (Commander)
20.03.1957-21.02.1958 Holder, Billy D. (Commander)
21.02.1958-06.02.1959 Stinemates, D. H. (Commander)
06.02.1959-13.11.1959 McQuary, J. E. (Commander)
13.11.1959-23.11.1960 Richey, H. M. (Commander)
23.11.1960-23.02.1962 Cooper, Lloyd F. (Commander)
23.02.1962-01.05.1963 Godfrey, Earl F. (Commander)
01.05.1963-01.05.1964 Lawrence, E. J. (Commander)
01.05.1964-28.05.1965 Urban, H. Jr. (Commander)
28.05.1965-04.04.1966 Krimmel, J. E. (Commander)
04.04.1966-03.06.1966 Chewning, M. J. (Commander)
03.06.1966-09.08.1966 Holt, E. E. - acting (Commander)
09.08.1966-17.10.1967 Holt, E. E. (Commander)
17.10.1967-18.12.1968 Kirksey, Robert E. (Commander)
18.12.1968-27.09.1969 Wellings, John F. (Commander)
27.09.1969-27.03.1970 Lawler, Frederick W. (Commander)
27.03.1970-DD.MM.1971 Hendricks, Richard A. (Commander)
DD.MM.1971-03.06.1972 Fitzgerald, Maurice D. (Commander)
03.06.1972-DD.MM.1973 Fenzil, George J. Jr. (Commander)
DD.MM.1973-21.06.1974 Feran, P. M. (Commander)
21.06.1974-12.12.1975 Vold, Almer C. (Commander)
Výzbroj:
Armament:
16.08.1948-DD.MM.RRRR Grumman TBM-3J Avenger
18.06.1949-DD.MM.RRRR Douglas AD-1 Skyraider
03.10.1949-DD.MM.RRRR Douglas AD-4 Skyraider
DD.07.1954-DD.MM.RRRR Douglas AD-6 Skyraider
DD.12.1956-DD.MM.RRRR Douglas AD-7 Skyraider
DD.11.1957-DD.MM.RRRR North American FJ-4B Fury
DD.03.1959-DD.MM.RRRR Douglas A4D-2 Skyhawk
DD.01.1962-DD.MM.RRRR Douglas A4D-2N Skyhawk / McDonnell Douglas A-4C Skyhawk
DD.07.1963-DD.MM.RRRR McDonnell Douglas A-4E Skyhawk
12.09.1966-DD.MM.RRRR McDonnell Douglas A-4C Skyhawk
29.12.1967-DD.MM.RRRR McDonnell Douglas A-4F Skyhawk
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Grossnick, Roy A.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons Volume I - The History of VA, VAH, VAK, VAL, VAP and VFA Squadrons; Naval Historical Center, Department of the Navy, Washington, D.C., 1995
URL : https://www.valka.cz/Utocna-perut-55-1948-1975-t204747#581925Verze : 1
MOD