Main Menu
User Menu

Palubní letecké křídlo 21 [1963-1975]

Carrier Air Wing 21 / CVW-21

     
Název:
Name:
Palubní letecké křídlo 21
Originální název:
Original Name:
Carrier Air Wing 21
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.12.1963
Předchůdce:
Predecessor:
Palubní letecká skupina 21
Datum zániku:
Disbanded:
12.12.1975
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
20.12.1963-01.10.1967 Útočná peruť 212
20.12.1963-31.08.1967 Útočná peruť 215
01.09.1966-DD.12.1967 Útočná peruť 76
05.02.1968-12.12.1975 Útočná peruť 55
01.03.1968-DD.MM.RRRR Útočná peruť 163
01.03.1968-12.12.1975 Útočná peruť 164
01.11.1968-12.12.1975 Útočná peruť 212

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Grossnick, Roy A.: United States Naval Aviation 1910–1995; Naval Historical Center Department of the Navy, Washington, D.C.; ISBN 0–945274–34–3
URL : https://www.valka.cz/Palubni-letecke-kridlo-21-1963-1975-t87544#584798Verze : 0
MOD