Main Menu
User Menu

Velitelství dělostřelectva II. armády [1938-1938]

Artillery Headquarters of the 2nd Army

     
Název:
Name:
Velitelství dělostřelectva II. armády
Originální název:
Original Name:
Velitelství dělostřelectva II. armády
Datum vzniku:
Raised/Formed:
27.09.1938
Předchůdce:
Predecessor:
Mobilisační těleso 103 - Mobilisovaný útvar 103-B-1
Datum zániku:
Disbanded:
22.10.1938
Nástupce:
Successor:
Velitelství zemského dělostřelectva v Brně
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
27.09.1938-22.10.1938 Velitelství II. armády
27.09.1938-14.10.1938 Velitelství dělostřelectva hlavního velitelství
Dislokace:
Deployed:
27.09.1938-08.10.1938 Olomouc, Budova sborového velitelství /
08.10.1938-20.10.1938 Vyškov, ? /
20.10.1938-22.10.1938 Brno, Budova zemského velitelství /

Velitel:
Commander:
27.09.1938-22.10.1938 Novák, Zdeněk (brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
26.09.1938-DD.10.1938 Skupina těžkého dělostřelectva 2, velitelství
27.09.1938-22.10.1938 Dělostřelecký pluk 107
27.09.1938-22.10.1938 Dělostřelecký pluk 108
27.09.1938-12.10.1938 Velitelství dělostřelectva IV. sboru
27.09.1938-22.10.1938 Velitelství dělostřelectva XIII. hraničního pásma
27.09.1938-22.10.1938 Úřad zbrojní služby II. armády
DD.09.1938-DD.10.1938 Oddíl hrubých minometů II, velitelství

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
krycí jméno JIRÁSEK 9
Zdroje:
Sources:
VÚA-VHA Praha, fond Velitelství útvarů branné pohotovosti státu roku 1938, Velitelství "Jirásek"
Hamák, B. - Vondrovský, I.: Mobilizovaná československá armáda 1938. Dvůr Králové nad Labem 2010.
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-delostrelectva-II-armady-1938-1938-t202744#586769Verze : 1
MOD