Main Menu
User Menu

Tybee Island, Screvenova pevnost [RRRR-1944]

Fort Screven

     
Název:
Name:
Screvenova pevnost
Originální název:
Original Name:
Fort Screven
Další názvy:
Other Names:
18.03.1898-DD.MM.RRRR Camp Graham
DD.MM.RRRR-DD.MM.1944 Camp Crawford
Obec:
Municipality:
Tybee Island, Georgia
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
32°01'16.59"N 80°50'38.32"W
Vznik:
Established:
DD.MM.RRRR premenovaním
Velitelé:
Commanders:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:


DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Zánik:
Cancelled:
21.10.1944 zrušená
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
http://www.fortwiki.com/Fort_Screven
URL : https://www.valka.cz/Tybee-Island-Screvenova-pevnost-RRRR-1944-t198818#570035Verze : 0
MOD

Fort Screven




Výstavba pevnosti sa začala v roku 1897 a dokončená bola v júli 1898. Prvé pomenovanie pevnopsť získala na počesť kpt. J.M.K. Davisa, veliteľa Batérie F / 1. dělostřelecký pluk. Neskôr bol objekt premneovaný na počesť brigádneho generála Jamesa Screvena, ktorý zahynul v roku 1778 (Midway Church) počas Vojny za nezávislosť. Objekt bol známy aj ako Camp Crawford.




Palebné pbjekty prvých 4 batérií boli uvedené do služby v roku 1899 a ďalšie tri boli postupne preberané v rokoch 1900, 1901 a 1904.


Pôvodná pevnosť je konštruovaná v tzv. Endicottovom štýle. Počas 1. svetovej vojny začalo dochádzať k redukcii delostreleckej výzbroje z dôvodu zníženia počtov oblsuhy (mínomety) a potreby delostreleckého materiálu v zámorí. Po skončení vojny z dôvodu ďalšieho znižovania nákaldov dochádzalo k ďalšej redukcii delostreelckej výzbroje, ktorá bola zošrotovaná. K 27.02.1924 bola pevnosť ako súčasť pobrežnej ochrany zrušená, ale zostala vojenksým objektom (vrátane zostávajúceho inštalovaného delostreleckého materiálu).
V roku 1942 došlo k zmene určenia objektu, stávajúca delostrelecká výzbroj troch batérií bola ku koncu roku 1942 zošrotovaná a v objekte bolo zriadené ženijné výcvikové stredisko pre potápačov a záchranárov.


Na ochranu objektu bola inštalovaná štvorica 155mm diel. K 21.10.1944 bola pevnosť zrušená a stávajúci vojensky´materiál bol odsunutý.


Batéria / Battery
Výzbroj / Armament
Výstavba / Construction
Prevádzka / In use
Poznámka / Note
Battery Habersham
8 x 12" mínomet
1898-1900
1900-1942
4 x mínomet odsunuté v roku 1918
Battery Garland
1 x 12"
1898-1899
1899-1942

Battery Fenwick
1 x 12"
1898-1899
1899-1942

Battery Brumby 4 8" Disappearing 1897-1898-1899-1917 Guns removed for service abroad 1917
4 x 8"
1897-1898
1899-1917
delá odsunuté v roku 1917 do zámoria
Battery Backus
1 x 6"
2 x 4,72"
1898-1898
1899-1900
1899-1920
1901-1920
v roku 1919 delá určené na zošrotovanie
Battery Gantt
2 x 3"
1899-1900
1904-1920
delá odsunuté v roku 1920
Battery 155
4 x 155mm
1942
1942-1944




Zdroj: http://www.fortwiki.com/Fort_Screven

URL : https://www.valka.cz/Tybee-Island-Screvenova-pevnost-RRRR-1944-t198818#570047Verze : 1
MOD