Main Menu
User Menu

5. skupina stíhačů tanků [1942-1945]

5th Tank Destroyer Group

     
Název:
Name:
5. skupina stíhačů tanků
Originální název:
Original Name:
5th Tank Destroyer Group
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1942
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
04.12.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
01.09.1942-DD.MM.RRRR ?, Camp Hood TX
23.04.1943-DD.MM.RRRR Desert Centre, Camp Young
19.11.1943-DD.MM.RRRR ?, Camp Gruber OK
27.12.1943-02.01.1944 Edison, Camp Kilmer
02.01.1944-DD.MM.RRRR New York, New York Port of Embarkation
10.01.1944-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
01.09.1942-24.09.1942 Herman, Harrison (Colonel)
24.09.1942-23.11.1942 Browning, Samuel R. (Lieutenant Colonel)
23.11.1942-14.05.1943 Berrien, Clinton S. (Colonel)
14.05.1943-02.06.1943 Gibson, Joseph K. (Lieutenant Colonel)
02.06.1943-04.12.1945 Jacoby, Leslie E. (Colonel)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Stanton, Shelby L.: World War II Order of Battle: An Encyclopedic Reference to U.S. Army Ground Forces from Battalion through Division, 1939-1946, Stackpole Books, 2006
www.tankdestroyer.net
URL : https://www.valka.cz/5-skupina-stihacu-tanku-1942-1945-t197574#567548Verze : 1
MOD