Main Menu
User Menu

Pěší pluk SS 7 (motorizovaný) [1941-1942]

7th SS Infantry Regiment (motorized) / SS-Infanterie-Regiment 7 (motorisiert)

     
Název:
Name:
Pěší pluk SS 7 (motorizovaný)
Originální název:
Original Name:
SS-Infanterie-Regiment 7 (motorisiert)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.02.1941
Předchůdce:
Predecessor:
SS-Totenkopf-Standarte 7
Datum zániku:
Disbanded:
DD.09.1942
Nástupce:
Successor:
Pluk horských myslivců SS 7
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
28.02.1941-DD.09.1941 Bojová skupina SS Nord
DD.09.1941-DD.09.1942 Divize SS Nord
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
28.02.1941-01.07.1941 Jenz, Friedrich-Karl (SS Obersturmbannführer)
05.07.1941-01.12.1941 Kohlroser, Martin (SS Obersturmbannführer)
01.12.1941-30.05.1942 Augsberger, Franz (SS Obersturmbannführer)
30.05.1942-DD.09.1942 Schreiber, Franz (SS Obersturmbannführer)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://waffen-ss.cz/ss-gebirgsjager-regiment/
www.lexikon-der-wehrmacht.de
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
URL : https://www.valka.cz/Pesi-pluk-SS-7-motorizovany-1941-1942-t196544#565410Verze : 1
MOD