Main Menu
User Menu

Oddělení civilní obrany [1976-1992]

Civil Defence Department of the Eastern Military District

     
Název:
Name:
Oddělení civilní obrany
Originální název:
Original Name:
Oddělení civilní obrany Východního vojenského okruhu
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1976
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.01.1992
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
01.10.1976-01.01.1992 Východní vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
01.10.1976-01.01.1992 Trenčín, Kasárna na ul. M. Rázusa /
Přednosta / náčelník:
Chief:
01.10.1985-DD.10.1986 Egg, Jiří (Generálmajor)
DD.10.1986-DD.01.1990 Nytra, Břetislav (Generálmajor)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1976-31.10.1991 6. pluk civilní obrany
01.01.1977-31.10.1991 5. pluk civilní obrany
31.10.1991-01.01.1992 3. vojenský záchranný pluk civilní obrany
31.10.1991-01.01.1992 31. vojenský záchranný pluk civilní obrany

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
ŠTAIGL, Jan – MINAŘÍK, Pavel: Dislokácia a krycie čísla jednotiek, útvarov a zariadení čs. armády a vojsk ministerstva vnútra na Slovensku 1945 – 1992. Bratislava : Vojenský historický ústav, 2014, 495 s., zozn. ISBN 978-80-89523-30-6
URL : https://www.valka.cz/Oddeleni-civilni-obrany-1976-1992-t190091#550283Verze : 1
MOD