Main Menu
User Menu

Abe, Kóiči

Koichi Abe

安部孝一 / あべ・こういち

     
Příjmení:
Surname:
Abe
Jméno:
Given Name:
Kóiči
Jméno v originále:
Original Name:
安部孝一 / あべ・こういち
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
16.11.1892 ?, prefektura Mijagi /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
27.10.1977 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: 107. divize
náčelník štábu: 9. divize
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/安部孝一
www.generals.dk
URL CZ: https://www.valka.cz/Abe-Koici-t188286#547059Verze : 1
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Koichi-Abe-t188286#547059Version : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Abe
Jméno:
Given Name:
Kó'iči
Jméno v originále:
Original Name:
安部孝一 / あべ こういち
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-28.05.1914 Vojenská akadémia
26.12.1924-06.12.1927 Armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
25.12.1914 podporučík
DD.MM.RRRR poručík
DD.MM.RRRR kapitán
DD.MM.RRRR major
DD.MM.RRRR podplukovník
01.11.1937 plukovník
02.12.1940 generálmajor
19.05.1944 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
01.11.1937-01.03.1938 Velitel : Sekce vojenské historie 4. kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
01.11.1937-01.03.1938 Velitel : Sekce strategie a taktiky 4. kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu

Ručně vyplněné položky:
25.12.1914-DD.MM.RRRR 29. peší pluk
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR velitel ? praporu 4. peší pluk
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR štábny dôstojník 9. divízia
08.08.1932-01.11.1937 pridelený k Generálnemu štábu
01.11.1937-01.03.1938 náčelník Sekce vojenské historie 4. kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
01.11.1937-01.03.1938 náčelník Sekce strategie a taktiky 4. kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
01.03.1938-09.03.1939 náčelník štábu 9. divízie
09.03.1939-02.12.1940 velitel 87. peśieho pluku
26.12.1940-10.06.1943 velitel 48. skupiny pechoty 48. divízie
10.06.1943-19.05.1944 velitel Armádnej rezervistickej školy Maebashi
19.05.1944-29.08.1945 velitel 107. divízie
29.08.1945-DD.12.1956 vojový zajatec SSSR
DD.12.1956-DD.MM.RRRR prepustený
Vyznamenání:
Awards:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/安部孝一
www.generals.dk
URL CZ: https://www.valka.cz/Abe-Koici-t188286#547094Verze : 2
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Koichi-Abe-t188286#547094Version : 0
MOD