Main Menu
User Menu

4. kancelář (historie) Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu [18RR-1945]

4th Bureau (Historical) of the Imperial Army General Staff Office / 第四局 (歴史)帝国陸軍参謀

     
Název:
Name:
4. kancelář (historie) Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
Originální název:
Original Name:
第四局 (歴史)帝国陸軍参謀
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.MM.RRRR
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
02.09.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
DD.MM.RRRR-02.09.1945 Kancelář Imperiálního armádního generálního štábu
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.09.1945 Tokyo, Ministerstvo armády /
Přednosta / náčelník:
Chief:
11.06.1896-16.11.1899 Uehara, Yūsaku (Rikugun Čúsa / 陸軍中佐)
16.01.1899-22.05.1901 Tojo, Hidenori (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
22.05.1901-25.05.1901 neobsadené, vacant
25.05.1901-28.06.1901 Shiba, Goro 1) (Rikugun Čúsa / 陸軍中佐)
28.06.1901-22.02.1902 Ochiai, Toyosaburō 1) (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
22.02.1902-04.09.1902 Ōshima, Kenichi 1) (Rikugun Čúsa / 陸軍中佐)
04.09.1902-19.12.1902 Ōshima, Kenichi 1) (Rikugun Čúsa / 陸軍中佐)
19.12.1902-13.11.1907 Ōshima, Kenichi (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
13.11.1907-22.01.1908 ?
22.01.1908-10.12.1909 Ōshima, Kenichi 1) (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
10.12.1909-11.05.1914 Shigemi, Kumao (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
11.05.1914-18.08.1916 Tamura, Okinosuke (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
18.08.1916-06.08.1917 Nishikawa, Torajiro (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
06.08.1917-24.07.1918 Kojima, Sōjirō (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
24.07.1918-15.08.1922 Kunishi, Goshichi (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
15.08.1922-26.09.1922 neobsadená, vacant
26.09.1922-01.05.1925 Watanabe, Jōtarō (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
01.05.1925-26.07.1927 Tamon, Jiro (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
26.07.1927-10.08.1928 Hata, Shunroku (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
10.08.1928-01.08.1929 Hayashi, Katsura (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
01.08.1929-14.08.1929 Ogawa, Tsunesaburo (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
14.08.1929-29.08.1929 neobsadené, vacant
29.08.1929-11.04.1932 Hirose, Takeshi (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
11.04.1932-01.08.1933 Nishio, Toshizō (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
01.08.1933-05.03.1934 Nishio, Toshizō (Rikugun Čúdžó / 陸軍中将)
05.03.1934-15.03.1935 Suzuki, Shigeyasu (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
15.03.1935-01.08.1936 Maeda, Toshinari (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
01.08.1936-28.09.1937 Shimomura, Sadamu (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
28.09.1937-15.11.1937 ?
15.11.1937-10.12.1938 Nakajima, Tetsuzō 1) (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
10.12.1938-09.03.1939 ?
09.03.1939-28.09.1940 Tominaga, Kyōji (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
28.09.1940-01.04.1941 ?
01.04.1941-07.07.1941 Ayabe, Kitsuju (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
07.07.1941-23.02.1943 ?
23.02.1943-11.05.1943 Okamoto, Kiyotomi (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
11.05.1943-25.08.1943 Miyazaki, Shūichi (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
25.08.1943-25.04.1945 ?
25.04.1945-02.09.1945 Yoshizumi, Masao (Rikugun Čúdžó / 陸軍中将)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
1) poverený
Zdroje:
Sources:
Pettibone, C. D., 2007, The organization and order of battle militaris in World War II, Vol. 4-Japan, Rochester, New York
https://sakurataro.org/db/参謀本部第4部
URL : https://www.valka.cz/4-kancelar-historie-Kancelare-Imperialniho-armadniho-generalniho-stabu-18RR-1945-t188052#546500Verze : 28
MOD