Main Menu
User Menu

Hirose, Džusuke

Jusuke Hirose / 広瀬寿助

     
Příjmení:
Surname:
Hirose
Jméno:
Given Name:
Džusuke
Jméno v originále:
Original Name:
広瀬寿助 / ひろせ・じゅすけ
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
-
Hodnost:
Rank:
generálporučík
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
-
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
10.06.1875 prefektura Hirošima /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
28.07.1934 ?
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
velitel: 10. divize
velitel: 1. pěší brigáda
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/広瀬寿助
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Hirose-Dzusuke-t187818#546017Verze : 1
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Hirose
Jméno:
Given Name:
Džusuke
Jméno v originále:
Original Name:
広瀬寿助 / ひろせ・じゅすけ
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.RRRR-21.11.1899 Vojenská akadémia
22.11.1906-03.12.1909 Armádne vojnové kolégium
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
22.06.1900 podporučík
15.11.1902 poručík
25.12.1904 kapitán
16.03.1912 major
15.11.1916 podplukovník
10.08.1920 plukovník
20.08.1924 generálmajor
01.08.1929 generálporučík
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
26.07.1927-01.08.1929 Velitel : 3. kancelář (přeprava a spojení) Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
01.08.1929-01.08.1930 Velitel : 3. kancelář (přeprava a spojení) Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu

Ručně vyplněné položky:
22.06.1900-25.12.1904 11. peší pluk
25.12.1904-10.12.1909 63. peší pluk
10.12.1909-02.05.1916 pridelený k Generálnemu štábu
21.01.1913-07.09.1915 Inštruktor vojenských vied, Armádne vojnové kolégium
02.05.1916-01.06.1918 66. peší pluk
01.06.1918-24.07.1918 pridelený k Generálnemu štábu
24.07.1918-10.08.1920 Sekcia mobilizácie, kancelárie, Generálneho štábu
20.08.1918-10.08.1920 Sekcia Armádneho technického dohladu
22.01.1919-10.08.1920 Inštruktor vojenských vied, Armádne vojnové kolégium
10.08.1920-04.09.1923 pridelený k Armádnej zbrojnej fabrika (sekretár pre rozvoj strategických materiálov)
04.09.1923-20.08.1924 pridelený k veleniu Kanto
20.08.1924-01.05.1925 pridelený k Vojenskej škole pechoty
01.05.1925-26.07.1927 velitel 1. pešej brigády
26.07.1927-01.08.1930 náčelník 3. kanceláře (přeprava a spojení) Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
01.08.1930-01.08.1931 velitel Velenia armádnej prepravy
01.08.1931-28.06.1934 velitel 10. divízie
30.06.1934-DD.MM.RRRR Reserva
Vyznamenání:
Awards:

01.04.1906

Řád Zlatého luňáka 4. třídy
Order of Golden Kite 4th Class
功四級金鵄勲章 / こうよんきゅうきんしくんしょう
-

01.11.1920

Řád Vycházejícího slunce 3. třída
3rd Class, The Order of the Rising Sun, Gold Rays with Neck Ribbon
旭日中綬章 / きょくじつちゅうじゅしょう
-

25.05.1927

Řád Posvátného pokladu 2. třídy
Order of Sacred Treasure 2nd Class
瑞宝重光章 / ずいほうじゅうこうしょう
-

10.05.1933

Řád Posvátného pokladu 1. třídy
Order of Sacred Treasure 1st Class
瑞宝大綬章 / ずいほうだいじゅしょう
-

29.04.1934

Velkostuha řádu Vycházejícího slunce
1st Class, Grand Cordon of the Order of the Rising Sun
勲一等旭日大綬章 / くんいっとう きょくじつだいじゅしょう
-

29.04.1934

Řád Zlatého luňáka 3. třídy
Order of Golden Kite 3rd Class
功三級金鵄勲章 / こうさんきゅうきんしくんしょう
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://sakurataro.org/db/広瀬寿助
www.generals.dk
URL : https://www.valka.cz/Hirose-Dzusuke-t187818#546077Verze : 2
MOD