Main Menu
User Menu

1. sekce (organizace a mobilizace) kanceláře všeobecních záležitostí Imperiálního armádního generálního štábu [RRRR-1945]

1st Section (Organisation and Mobilisation) General Affairs Bureau of the Imperial Army General Staff Office / 参謀本部総務局第一節

     
Název:
Name:
1. sekce (organizace a mobilizace) kanceláře všeobecních záležitostí Imperiálního armádního generálního štábu
Originální název:
Original Name:
参謀本部総務局第一節
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.MM.RRRR
Předchůdce:
Predecessor:
?
Datum zániku:
Disbanded:
DD.09.1945
Nástupce:
Successor:
?
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.09.1945 Kancelář všeobecních záležitostí Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.09.1945 Tokyo, Ministerstvo armády /

Velitel:
Commander:
02.08.1937-30.10.1937 Uemura, Toshimichi (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
30.10.1937-09.03.1939 Ayabe, Kitsuji (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
09.03.1939-DD.MM.1939 Yadoru, Arisue (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
DD.MM.1939-01.08.1940 Nasu, Yoshio (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
01.08.1940-01.08.1943 ?, ( )
01.08.1943-01.03.1944 Shibata, Yoshizu (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.MM.RRRR-DD.09.1945 Odbor vzdělávání 1. sekce kanceláře všeobecních záležitostí Imperiálního armádního generálního štábu

Ručně vyplněné položky:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Odbor vzdělávání
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Pettibone, C. D., 2007, The organization and order of battle militaris in World War II, Vol. 4-Japan, Rochester, New York
URL : https://www.valka.cz/1-sekce-organizace-a-mobilizace-kancelare-vseobecnich-zalezitosti-Imperialniho-armadniho-generalniho-stabu-RRRR-1945-t177458#522555Verze : 4
MOD