Main Menu
User Menu

3. kancelář (přeprava a spojení) Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu [18RR-1945]

3rd Bureau (Transport and Communications) of the Imperial Army General Staff Office / 第三局 (運輸・通信)帝国陸軍参謀

     
Název:
Name:
3. kancelář (přeprava a spojení) Kanceláře Imperiálního armádního generálního štábu
Originální název:
Original Name:
第三局 (運輸・通信)帝国陸軍参謀
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.MM.18RR
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.09.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
DD.MM.RRRR-DD.09.1945 Kancelář Imperiálního armádního generálního štábu
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.18RR-DD.09.1945 Tokyo, Ministerstvo armády /
Přednosta / náčelník:
Chief:
11.05.1896-16.01.1899 Fukushima, Yasumasa (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
16.01.1899-11.07.1900 Uehara, Yusaku (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
11.07.1900-24.07.1901 Uehara, Yusaku (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
24.07.1901-03.11.1901 Osawa, Kaiyu 1) (Rikugun Čúsa / 陸軍中佐)
03.11.1901-20.01.1905 Osawa, Kaiyu (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
20.01.1905-13.11.1907 Osawa, Kaiyu (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
13.11.1907-22.01.1908 ?
22.01.1908-21.12.1908 Osawa, Kaiyu 1) (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
21.12.1908-27.12.1911 Osawa, Kaiyu (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
27.12.1911-14.02.1912 Takeuchi, Toru (Rikugun Taisa / 陸軍大佐)
14.02.1912-18.08.1916 Takeuchi, Toru (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
18.08.1916-25.07.1919 Hoshino, Shōzaburō (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
25.07.1919-03.06.1921 Kishimoto, Shikatarō (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
03.06.1921-06.08.1923 Wada, Kameji (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
06.08.1923-26.07.1927 Kihara, Kiyoshi (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
26.07.1927-01.08.1929 Hirose, Jusuke (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
01.08.1929-01.08.1930 Hirose, Jusuke (Rikugun Čúdžó / 陸軍中将)
01.08.1930-11.04.1932 ?
11.04.1932-01.08.1933 Obata, Toshirō (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
01.08.1933-01.08.1934 Yamada, Otozō (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
01.08.1934-13.08.1935 Ushiroku, Jun (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
13.08.1935-02.12.1935 Yamada, Otozō 1) (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
07.09.1935-30.10.1937 Osamu, Tsukada (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
30.10.1937-02.09.1939 Watanabe, Ubun (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
02.09.1939-09.03.1940 Watanabe, Ubun (Rikugun Čúdžó / 陸軍中将)
09.03.1940-01.03.1941 Suzuki, Sōsaku (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
01.03.1941-15.09.1941 Suzuki, Sōsaku (Rikugun Čúdžó / 陸軍中将)
15.09.1941-01.08.1942 Kató, Rinpei (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
01.08.1942-09.11.1942 Kató, Rinpei (Rikugun Čúdžó / 陸軍中将)
09.11.1942-22.12.1942 ?
22.12.1942-15.10.1943 Wakamatsu, Tadakazu (Rikugun Čúdžó / 陸軍中将)
15.10.1943-01.02.1945 Nukada, Hiroshi (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
01.02.1945-30.04.1945 Isoya, Gorō (Rikugun Šóšó / 陸軍少将)
30.04.1945-DD.09.1945 Isoya, Gorō (Rikugun Čúdžó / 陸軍中将)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
1) poverený
Zdroje:
Sources:
Pettibone, C. D., 2007, The organization and order of battle militaris in World War II, Vol. 4-Japan, Rochester, New York
https://sakurataro.org/db/参謀本部第3部
URL : https://www.valka.cz/3-kancelar-preprava-a-spojeni-Kancelare-Imperialniho-armadniho-generalniho-stabu-18RR-1945-t187798#545966Verze : 22
MOD