Main Menu
User Menu

Vyšší dělostřelecké velitelství 307 [1942-1945]

307th Higher Artillery Command / Höherer Artillerie-Kommandeur 307

     
Název:
Name:
Vyšší dělostřelecké velitelství 307
Originální název:
Original Name:
Höherer Artillerie-Kommandeur 307
Datum vzniku:
Raised/Formed:
16.01.1942
Předchůdce:
Predecessor:
Dělostřelecké velitelství 22
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
16.01.1942-03.07.1944 9. armáda
03.07.1944-10.07.1944 Vormannova skupina
10.07.1944-08.05.1945 9. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
16.01.1942-01.02.1942 Büchs, Walter (Generalmajor)
01.02.1942-25.03.1942 Ansat, John (Generalmajor)
25.03.1942-11.08.1944 Lindig, Max (Generalmajor)
11.08.1944-01.11.1944 Thoholte, Karl (Generalleutnant)
25.02.1945-10.04.1945 Wißmath, Walter (Generalleutnant)
10.04.1945-08.05.1945 Schräpler, Paul (Oberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Vyssi-delostrelecke-velitelstvi-307-1942-1945-t185543#541631Verze : 2
MOD