Main Menu
User Menu

5. brigáda pohraniční stráže [1972-1991]

5th Border Guard Brigade

     
Název:
Name:
5. brigáda Pohraniční stráže
Originální název:
Original Name:
5. brigáda Pohraniční stráže
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1972
Předchůdce:
Predecessor:
5. pohraniční brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
01.01.1991
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1972-15.06.1973 Velitelství Pohraniční stráže
15.06.1973-01.01.1991 Hlavní správa Pohraniční stráže a ochrany státních hranic
Dislokace:
Deployed:
01.01.1972-01.01.1991 Cheb, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.01.1972-01.08.1974 Rychnovský, Jan (Podplukovník)
01.08.1974-16.01.1976 Egermayer, Jaroslav (Plukovník) (pověřen velením jako náč. štábu)
16.01.1976-01.10.1977 Tůma, Miroslav (Podplukovník)
01.10.1977-01.01.1991 Šabata, Jozef (Plukovník)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.01.1972-DD.MM.RRRR Egermayer, Jaroslav (Plukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.01.1972-15.06.1973 1. pohraniční rota
01.01.1972-15.06.1973 10. pohraniční rota
01.01.1972-15.06.1973 11. pohraniční rota
01.01.1972-15.06.1973 12. pohraniční rota
01.01.1972-15.06.1973 2. pohraniční rota
01.01.1972-15.06.1973 3. pohraniční rota
01.01.1972-15.06.1973 4. pohraniční rota
01.01.1972-15.06.1973 5. pohraniční rota
01.01.1972-15.06.1973 6. pohraniční rota
01.01.1972-15.06.1973 7. pohraniční rota
01.01.1972-15.06.1973 8. pohraniční rota
01.01.1972-15.06.1973 9. pohraniční rota
15.06.1973-01.01.1991 1. pohraniční prapor
15.06.1973-01.01.1991 2. pohraniční prapor
15.06.1973-01.01.1991 3. pohraniční prapor

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
01.01.1972-01.01.1991 5. brigáda Pohraniční stráže 25. února
Vyznamenání:
Decorations:
Řád republiky
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.vojenstvi.cz/
Pulec, M.: Organizace a činnost ozbrojených pohraničních složek. Sešity ÚDV č. 13. ÚDV PČR, Praha, 2006.
URL : https://www.valka.cz/5-brigada-pohranicni-straze-1972-1991-t184401#538162Verze : 0
MOD