Main Menu
User Menu

Vrchní vojenský soud Bratislava [1948-1950]

High Military Court Bratislava

     
Název:
Name:
Vrchní vojenský soud Bratislava
Originální název:
Original Name:
Vrchní vojenský soud Bratislava
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1948
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.08.1950
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
01.01.1948-01.08.1950 Nejvyšší vojenský soud
Dislokace:
Deployed:
01.01.1948-01.08.1950 Bratislava, ? /
Přednosta / náčelník:
Chief:
01.01.1948-18.10.1948 Farář, Karel (Plukovník)
18.10.1948-DD.08.1949 Farář, Karel (Brigádní generál)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.01.1948-01.07.1949 Krajský vojenský soud Banská Bystrica
01.01.1948-01.08.1950 Krajský vojenský soud Bratislava
01.01.1948-01.08.1950 Krajský vojenský soud Košice
01.01.1948-01.11.1948 Krajský vojenský soud Poprad

Ručně vyplněné položky:

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
ŠTAIGL, Jan – MINAŘÍK, Pavel: Dislokácia a krycie čísla jednotiek, útvarov a zariadení čs. armády a vojsk ministerstva vnútra na Slovensku 1945 – 1992. Bratislava : Vojenský historický ústav, 2014, 495 s., zozn. ISBN 978-80-89523-30-6
URL : https://www.valka.cz/Vrchni-vojensky-soud-Bratislava-1948-1950-t184001#537299Verze : 0
MOD