Main Menu
User Menu

Nejvyšší vojenský soud [1945-1952]

Supreme Military Court

     
Název:
Name:
Nejvyšší vojenský soud
Originální název:
Original Name:
Nejvyšší vojenský soud
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.06.1945
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.04.1952
Nástupce:
Successor:
Vojenské kolegium Nejvyššího soudu
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
01.06.1945-15.08.1950 Ministerstvo národní obrany
15.08.1950-01.04.1952 Ministerstvo národní obrany
Dislokace:
Deployed:
01.06.1945-01.04.1952 Praha, ? /
Přednosta / náčelník:
Chief:
01.06.1945-DD.MM.1945 Vančura, Jan (Podplukovník)
DD.09.1945-02.10.1945 Rutar, Ladislav (Plukovník)
02.10.1945-25.10.1946 Rutar, Ladislav (Brigádní generál)
25.10.1946-DD.04.1949 Rutar, Ladislav (Divisní generál)
DD.04.1949-01.12.1949 Kemlink, Viktor (Brigádní generál)
01.12.1949-DD.02.1952 Kemlink, Viktor (Divisní generál)
DD.02.1952-01.04.1952 Štella, Jiří (Plukovník)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.01.1946-01.01.1948 Vojenský soud I. stolice Banská Bystrica
01.01.1946-01.01.1948 Vojenský soud I. stolice Bratislava
01.01.1946-01.01.1948 Vojenský soud I. stolice Košice
01.01.1948-01.08.1950 Vrchní vojenský soud Bratislava
01.08.1950-01.01.1951 Vyšší vojenský soud Bratislava
01.01.1951-01.04.1952 Vyšší vojenský soud Trenčín

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
ŠTAIGL, Jan – MINAŘÍK, Pavel: Dislokácia a krycie čísla jednotiek, útvarov a zariadení čs. armády a vojsk ministerstva vnútra na Slovensku 1945 – 1992. Bratislava : Vojenský historický ústav, 2014, 495 s., zozn. ISBN 978-80-89523-30-6
URL : https://www.valka.cz/Nejvyssi-vojensky-soud-1945-1952-t187446#545392Verze : 1
MOD