Main Menu
User Menu

Střelecký pluk 74 [1940-1942]

74th Rifle Regiment / Schützen-Regiment 74

     
Název:
Name:
Střelecký pluk 74
Originální název:
Original Name:
Schützen-Regiment 74
Datum vzniku:
Raised/Formed:
26.10.1940
Předchůdce:
Predecessor:
Pěší pluk 74
Datum zániku:
Disbanded:
13.07.1942
Nástupce:
Successor:
Pluk tankových granátníků 74
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.11.1940-13.07.1942 19. střelecká brigáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
26.10.1940-27.07.1941 Iwand, Friedrich (Oberst)
27.07.1941-13.07.1942 Junck, Stephan (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
URL : https://www.valka.cz/Strelecky-pluk-74-1940-1942-t182083#532975Verze : 1
MOD