Main Menu
User Menu

Telegrafní prapor I [1939-1940]

1st Telegraph Battalion / Telegrafný prápor I

     
Název:
Name:
Telegrafní prapor I
Originální název:
Original Name:
Telegrafný prápor I
Datum vzniku:
Raised/Formed:
02.05.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1940
Nástupce:
Successor:
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
02.05.1939-01.10.1939 Hlavní vojenské velitelství
01.09.1939-01.10.1939 3. divise
01.10.1939-01.10.1940 Hlavní vojenské velitelství
Dislokace:
Deployed:
02.05.1939-01.10.1940 Martin, kasárny

Velitel:
Commander:
02.05.1939-DD.MM.RRRR Marko, Jozef (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:


Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Kliment, Charles K. - Nakládal, Břetislav: Slovenská armáda 1939-1945. Praha, Naše vojsko 2006.
URL : https://www.valka.cz/Telegrafni-prapor-I-1939-1940-t180643#529715Verze : 1
MOD