Main Menu
User Menu

Prapor kanónů proti útočné vozbě II [1940-1944]

2nd Anti-Armoured Battalion / Prápor kanónov proti útočnej vozbe II

     
Název:
Name:
Prapor kanónů proti útočné vozbě II
Originální název:
Original Name:
Prápor kanónov proti útočnej vozbe II
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.02.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
30.08.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.02.1940-30.08.1944 Pluk útočné vozby
Dislokace:
Deployed:
15.02.1940-30.08.1944 Turčiansky Svätý Martin, kasárny /

Velitel:
Commander:
15.02.1940-01.07.1944
01.07.1944-30.08.1944 Adam, František
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.02.1940-01.01.1941 Rota kanónů proti útočné vozbě 5
15.02.1940-01.01.1941 Rota kanónů proti útočné vozbě 6
15.02.1940-01.01.1941 Rota kanónů proti útočné vozbě 7
15.02.1940-01.01.1941 Rota kanónů proti útočné vozbě 8
01.01.1941-30.08.1944 Rota kanónů proti útočné vozbě 4
01.01.1941-23.06.1941 Rota kanónů proti útočné vozbě 5
01.01.1941-23.06.1941 Rota kanónů proti útočné vozbě 6
25.07.1941-30.08.1944 Rota kanónů proti útočné vozbě 5
25.07.1941-30.08.1944 Rota kanónů proti útočné vozbě 6

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Kliment, Charles K. - Nakládal, Břetislav: Slovenská armáda 1939-1945. Praha, Naše vojsko 2006., https://www.vhu.sk/data/files/371.pdf, https://www.vhu.sk/index.php?ID=1533
URL : https://www.valka.cz/Prapor-kanonu-proti-utocne-vozbe-II-1940-1944-t180175#528750Verze : 5
MOD