Main Menu
User Menu

Dělostřelecký pluk 12 [1940-1944]

12th Artillery Regiment / Delostrelecký pluk 12

     
Název:
Name:
Dělostřelecký pluk 12
Originální název:
Original Name:
Delostrelecký pluk 12
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1940
Předchůdce:
Predecessor:
Dělostřelecký pluk 3
Datum zániku:
Disbanded:
30.08.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1940-22.06.1941 Velitelství pozemního vojska
22.06.1941-12.08.1941 Armádna skupina
12.08.1941-01.06.1944 Velitelství pozemního vojska
01.06.1944-30.08.1944 Armádní velitelství
Dislokace:
Deployed:
01.10.1940-22.06.1941 Kežmarok, kasárny /
22.06.1941-12.08.1941 východoevropské válčiště
12.08.1941-30.08.1944 Kežmarok, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.10.1940-12.08.1941 Pichl, Karol (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1940-30.08.1944 Dělostřelecký oddíl I/12
01.10.1940-30.08.1944 Dělostřelecký oddíl II/12
01.10.1940-30.08.1944 Náhradní oddíl dělostřeleckého pluku 12

Ručně vyplněné položky:

Čestný název:
Honorary Name:
01.10.1940-08.1944 ?
Vyznamenání:
Decorations:
01.10.1940-08.1944
Poznámka:
Note:
22.06.1941-12.08.1941 krycie meno "Ladislav"
Zdroje:
Sources:
Kliment, Charles K. – Nakládal, Břetislav: Slovenská armáda 1939-1945. Praha, Naše vojsko 2006.
URL : https://www.valka.cz/Delostrelecky-pluk-12-1940-1944-t180012#528402Verze : 0
MOD