Main Menu
User Menu

Kežmarok, Dukelské kasárny

Kežmarok, Dukla Barracks

     
Název:
Name:
Kežmarok, Dukelské kasárny
Originální název:
Original Name:
Dukelské kasárne Kežmarok
Další názvy:
Other Names:
Delostrelecké kasárne Kežmarok
Obec:
Municipality:
Kežmarok
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
49°08'33.74"N 20°25'45.37"E
Vznik:
Established:
DD.MM.RRRR ?
Velitelé:
Commanders:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
DD.09.1935-24.09.1938
Dělostřelecký pluk 202
202nd Artillery Regiment
01.08.1939-01.02.1940
Dělostřelecká baterie 1/4
1st Artillery Battery
01.08.1939-01.02.1940
Dělostřelecká baterie 2/4
2nd Artillery Battery
01.08.1939-01.02.1940
Dělostřelecká baterie 3/4
3rd Artillery Battery
01.08.1939-01.02.1940
Dělostřelecká baterie 4/4
4th Artillery Battery
01.08.1939-01.02.1940
Dělostřelecká baterie 5/4
5th Artillery Battery
01.08.1939-01.02.1940
Dělostřelecká baterie 6/4
6th Artillery Battery
01.08.1939-01.02.1940
Dělostřelecká baterie 7/4
7th Artillery Battery
01.08.1939-01.02.1940
Dělostřelecká baterie 8/4
8th Artillery Battery
01.08.1939-01.02.1940
Dělostřelecká baterie 9/4
9th Artillery Battery
01.08.1939-01.02.1940
Dělostřelecký oddíl I/4
1st Artillery Battalion
01.08.1939-01.02.1940
Dělostřelecký oddíl II/4
2nd Artillery Battalion
01.08.1939-01.02.1940
Dělostřelecký oddíl III/4
3rd Artillery Battalion
01.08.1939-01.02.1940
Dělostřelecký pluk 4
4th Artillery Regiment
01.08.1939-01.02.1940
Náhradní oddíl dělostřeleckého pluku 4
Replacement Battalion of 4th Artillery Regiment
01.10.1940-22.06.1941
Dělostřelecká baterie 4/12
4th Artillery Battery
01.10.1940-22.06.1941
Dělostřelecká baterie 5/12
5th Artillery Battery
01.10.1940-22.06.1941
Dělostřelecká baterie 6/12
6th Artillery Battery
01.10.1940-22.06.1941
Dělostřelecký oddíl II/12
2nd Artillery Battalion
01.10.1940-22.06.1941
Dělostřelecký pluk 12
12th Artillery Regiment
01.10.1940-30.08.1944
Náhradní oddíl dělostřeleckého pluku 12
Replacement Battalion of 12th Artillery Regiment
12.08.1941-30.08.1944
Dělostřelecká baterie 4/12
4th Artillery Battery
12.08.1941-30.08.1944
Dělostřelecká baterie 5/12
5th Artillery Battery
12.08.1941-30.08.1944
Dělostřelecká baterie 6/12
6th Artillery Battery
12.08.1941-30.08.1944
Dělostřelecký oddíl II/12
2nd Artillery Battalion
12.08.1941-30.08.1944
Dělostřelecký pluk 12
12th Artillery Regiment
01.06.1945-01.09.1945
Dělostřelecký oddíl III/10
3rd Artillery Battalion
01.10.1945-01.10.1947
12. dělostřelecká brigáda
12th Artillery Brigade
01.10.1945-01.10.1947
Dělostřelecký oddíl I/358
1st Artillery Battalion
01.10.1945-01.10.1947
Dělostřelecký oddíl II/358
2nd Artillery Battalion
01.10.1945-01.10.1947
Dělostřelecký pluk 358
358th Artillery Regiment
01.10.1945-01.10.1947
Náhradní oddíl dělostřeleckého pluku 358
Replacement Battalion of 358th Artillery Regiment
01.10.1947-01.10.1949
Dělostřelecký oddíl I/103
1st Artillery Battalion
01.10.1947-01.10.1949
Dělostřelecký oddíl II/103
2nd Artillery Battalion
01.10.1947-01.10.1949
Dělostřelecký pluk 103
103rd Artillery Regiment
01.10.1947-01.10.1949
Náhradní oddíl dělostřeleckého pluku 103
Replacement Battalion of 103rd Artillery Regiment
01.09.1949-03.12.1950
Dělostřelecká baterie 1/261 /protitanková/
1st Artillery Battery /Anti-Tank/
01.09.1949-03.12.1950
Dělostřelecká baterie 2/261 /protitanková/
2nd Artillery Battery /Anti-Tank/
01.09.1949-03.12.1950
Dělostřelecká baterie 3/261 /rámcová/
3rd Artillery Battery /Depot/
01.09.1949-03.12.1950
Dělostřelecký oddíl 261
261st Artillery Division
01.09.1949-03.12.1950
Náhradní baterie dělostřeleckého oddílu 261
Replacement Battery
04.11.1950-25.09.1951
6. těžká dělostřelecká brigáda
6th Heavy Artillery Brigade
DD.08.1951-01.01.1953
4. výcvikové středisko letectva
4th Air Force Training Centre
01.03.1952-15.10.1968
Vojenský výcvikový prostor Kežmarok
Military Training Area Kežmarok
01.11.1968-31.12.1992
60. tankový pluk
60th Tank Regiment
01.03.1974-01.10.1990
2. silniční stavební rota
2nd Road Construction Company
31.12.1992-31.12.1992
321. samostatný tankový prapor
321st Separate Tank Battalion
01.01.1993-01.10.1995
60. tankový pluk
60th Tank Regiment
01.01.1993-01.08.2006
Posádkové velitelství Kežmarok
Garrison Headquarters Kežmarok
01.01.1993-31.12.2010
Vojenský obvod Javorina
Military Department Javorina
01.10.1995-01.04.2000
23. tanková brigáda
23rd Tank Brigade
01.04.2000-01.07.2001
55. mechanizovaná brigáda
55th Mechanized Brigade
01.07.2001-01.04.2002
2. mobilizační základna
2nd Mobilization Base
01.04.2002-01.07.2004
2. výcviková základna VZS
2nd Training Base Of Conscripts
01.07.2004-01.04.2006
Výcviková základna VZS
Training Base Of Conscripts

Zánik:
Cancelled:
DD.MM.RRRR 1)
Poznámka:
Note:
1) uznesením vlády SR č. 512/2008 z 20.08.2008 bola časť objektu s rozlohou 4525 m2 a budovou č. 2250 v hodnote cca 16 miliónov korún prevedená na mesto Kežmarok.
Zdroje:
Sources:
uznesenie vlády SR č.512/2008
https://forum.valka.cz
URL : https://www.valka.cz/Kezmarok-Dukelske-kasarny-t105889#378374Verze : 0
MOD