Main Menu
User Menu

88. střelecká divize [1939-1942]

88th Rifle Division / 88-я стрелковая дивизия

     
Název:
Name:
88. střelecká divize
Originální název:
Original Name:
88-я стрелковая дивизия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
10.09.1939
Předchůdce:
Predecessor:
41. střelecký pluk
Datum zániku:
Disbanded:
17.03.1942
Nástupce:
Successor:
23. gardová střelecká divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
10.09.1939-16.09.1939 33. střelecký sbor
16.09.1939-26.03.1940 Leningradský vojenský okruh
26.03.1940-DD.06.1941 Archangelský vojenský okruh
DD.06.1941-01.09.1941 Archangelský vojenský okruh
01.09.1941-01.10.1941 14. armáda
01.10.1941-17.03.1942 Kemská operační skupina
Dislokace:
Deployed:
10.09.1939-DD.08.1941 Archangelsk, ? /
DD.08.1941-17.03.1942 východoevropské válčiště

Velitel:
Commander:
10.09.1939-04.06.1940 Jegorov, Pavel Grigorjevič (Komandir brigady / Командир бригады)
04.06.1940-14.06.1940 Jegorov, Pavel Grigorjevič (Geněral-major / Генерал-майор)
14.06.1940-15.08.1941 Zelencov, Andrej Ivanovič (Geněral-major / Генерал-майор)
15.08.1941-29.08.1941 , ( )
29.08.1941-17.03.1942 Solovjov, Vladimir Alexandrovič (Polkovnik / Полковник)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
-
URL : https://www.valka.cz/88-strelecka-divize-1939-1942-t179103#564896Verze : 2
MOD