Main Menu
User Menu

14. armáda [1948-1953]

14th Army

14-я армия

     
Název:
Name:
14. armáda
Originální název:
Original Name:
14-я армия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
10.06.1948
Předchůdce:
Predecessor:
126. lehký horský střelecký sbor
Datum zániku:
Disbanded:
18.05.1953
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
10.06.1948-23.04.1953 Dálnovýchodní vojenský okruh
23.04.1953-18.05.1953 Dálnovýchodní vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
10.06.1948-18.05.1953 Anadyr
Velitel:
Commander:
10.06.1948-04.05.1951 Olešev, Nikolaj Nikolajevič (generálporučík)
04.05.1951-14.04.1952 Latyšev, Georgij Alexandrovič (generálmajor)
14.04.1952-08.05.1953 Rubaňuk, Ivan Andrejevič (generálporučík)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
10.06.1948-18.05.1953 VÚ 31815
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Sovětskaja Armija v gody "Cholodnoj vojny" (1946–1991 gg.). Tomsk, ITGU 2004.
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič - Slugin, Sergej Anatoljevič: Vooružennyje Sily SSSR posle Velikoj Otěčestvennoj vojny. Č. 1. Tomsk, INTL 2013.
URL : https://www.valka.cz/14-armada-1948-1953-t178382#524563Verze : 0
MOD