Main Menu
User Menu

86. střelecká divize [1941-1947]

86th Rifle Division / 86-я стрелковая дивизия

     
Název:
Name:
86. střelecká divize
Originální název:
Original Name:
86-я стрелковая дивизия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.09.1941
Předchůdce:
Predecessor:
4. střelecká divize
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.1947
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1941-01.11.1941 55. armáda
01.11.1941-01.12.1941 Něvská operační skupina
01.12.1941-01.02.1942 8. armáda
01.02.1942-01.09.1942 Něvská operační skupina
01.09.1942-01.10.1942 55. armáda
01.10.1942-01.11.1942 Něvská operační skupina
01.11.1942-01.05.1943 67. armáda
01.05.1943-01.12.1943 2. úderná armáda
01.12.1943-01.02.1944 110. střelecký sbor
01.02.1944-01.03.1944 123. střelecký sbor
01.03.1944-09.05.1945 116. střelecký sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
24.09.1941-24.10.1941 Daryn, Alexej Andrejevič (Polkovnik / Полковник)
25.10.1941-08.04.1942 Andrejev, Andrej Matvjejevič (Polkovnik / Полковник)
22.04.1942-12.10.1942 Fjodorov, Pavel Sergejevič (Polkovnik / Полковник)
13.10.1942-29.08.1943 Trubačov, Vasilij Alexejevič (Geněral-major / Генерал-майор)
30.08.1943-18.01.1944 Poljakov, Nikolaj Antonovič (Geněral-major / Генерал-майор)
19.01.1944-09.05.1945 Děmidov, Sergej Petrovič (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/3Jj9tt
URL : https://www.valka.cz/86-strelecka-divize-1941-1947-t177773#523359Verze : 0
MOD