Main Menu
User Menu

80. střelecký sbor [1943-1945]

80th Rifle Corps / 80-й стрелковый корпус

     
Název:
Name:
80. střelecký sbor
Originální název:
Original Name:
80-й стрелковый корпус
Datum vzniku:
Raised/Formed:
22.08.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
20.09.1943-DD.07.1944 3. armáda
DD.07.1944-DD.MM.RRRR 65. armáda
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 61. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
20.09.1943-22.07.1944 Ragulja, Ivan Leontjevič (Geněral-major / Генерал-майор)
23.07.1943-03.10.1943 Butorin, Tichon Ivanovič (Geněral-major / Генерал-майор)
04.10.1943-09.05.1945 Veržbickij, Viktor Antonovič (Geněral-major / Генерал-майор)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.03.1944-01.08.1944 186. střelecká divize
DD.04.1944-DD.10.1944 5. střelecká divize
01.08.1944-01.03.1945 82. střelecká divize
01.03.1945-01.04.1945 415. střelecká divize
20.03.1945-03.06.1945 234. střelecká divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://goo.gl/5phGnT
https://goo.gl/fhGDWK
https://goo.gl/aOlCx0
URL : https://www.valka.cz/80-strelecky-sbor-1943-1945-t177430#522476Verze : 1
MOD