Main Menu
User Menu

3. samostatná gardová tanková divize [1946-1950]

3rd Separate Guards Tank Division

3-я отдельная гвардейская танковaя дивизия

     
Název:
Name:
3. samostatná gardová tanková divize
Originální název:
Original Name:
3-я отдельная гвардейская танковaя дивизия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
31.10.1946
Předchůdce:
Predecessor:
3. gardová mechanizovaná armáda
Datum zániku:
Disbanded:
17.03.1950
Nástupce:
Successor:
3. gardová mechanizovaná armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
31.10.1946-17.03.1950 Skupina sovětských okupačních vojsk v Německu
Dislokace:
Deployed:
31.10.1946-17.03.1950 Luckenwalde, ? /

Velitel:
Commander:
31.10.1946-DD.02.1947 Rybalko, Pavel Semjonovič (maršál tankového vojska)
DD.02.1947-17.03.1950 Mitrofanov, Vasilij Andrejevič (gardový generálporučík tankového vojska)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
31.10.1946-DD.02.1947 Mitrofanov, Vasilij Andrejevič (gardový generálporučík tankového vojska)
DD.02.1947-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Drogovoz, I. G.: Tankovyj meč Strany Sovetov. Minsk 2001.
Feskov, V. I. - Golikov, V. I. - Kalašnikov, K. A.: Sovětskaja Armija v gody "Cholodnoj vojny" (1946–1991 gg.). Tomsk 2004.
Feskov, V. I. - Golikov, V. I. - Kalašnikov, K. A. - Slugin, S. A.: Vooružennyje Sily SSSR posle Velikoj Otěčestvennoj vojny. Č. 1. Tomsk 2013.
URL : https://www.valka.cz/3-samostatna-gardova-tankova-divize-1946-1950-t174204#577177Verze : 1
MOD