Main Menu
User Menu

3. gardová mechanizovaná armáda [1946-1946]

3rd Guards Mechanised Army / 3-я гвардейская механизированная армия

     
Název:
Name:
3. gardová mechanizovaná armáda
Originální název:
Original Name:
3-я гвардейская механизированная армия
Datum vzniku:
Raised/Formed:
04.07.1946
Předchůdce:
Predecessor:
3. gardová tanková armáda
Datum zániku:
Disbanded:
31.10.1946
Nástupce:
Successor:
3. samostatná gardová tanková divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
04.07.1946-31.10.1946 Skupina sovětských okupačních vojsk v Německu
Dislokace:
Deployed:
04.07.1946-31.10.1946 Luckenwalde, kasárny /

Velitel:
Commander:
04.07.1946-31.10.1946 Rybalko, Pavel Semjonovič (maršál tankového vojska)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
04.07.1946-31.10.1946 Mitrofanov, Vasilij Andrejevič (gardový generálporučík tankového vojska)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
12.06.1946-01.11.1946 6. gardová tanková divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Drogovoz, I. G.: Tankovyj meč Strany Sovetov. Minsk 2001.
Feskov, V. I. - Golikov, V. I. - Kalašnikov, K. A.: Sovětskaja Armija v gody "Cholodnoj vojny" (1946–1991 gg.). Tomsk 2004.
Feskov, V. I. - Golikov, V. I. - Kalašnikov, K. A. - Slugin, S. A.: Vooružennyje Sily SSSR posle Velikoj Otěčestvennoj vojny. Č. 1. Tomsk 2013.
URL : https://www.valka.cz/3-gardova-mechanizovana-armada-1946-1946-t125467#577165Verze : 2
MOD