Main Menu
User Menu

Tankový pluk SS 10 [1943-1945]

10th SS Tank Regiment

SS-Panzer-Regiment 10

     
Název:
Name:
Tankový pluk SS 10
Originální název:
Original Name:
SS-Panzer-Regiment 10
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.02.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.02.1943-01.06.1943 Divize tankových granátníků SS Frundsberg
01.06.1943-26.10.1943 10. divize tankových granátníků SS
26.10.1943-08.05.1945 10. tanková divize SS Frundsberg
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
DD.MM.1943-DD.07.1943 Bestmann, Walter (SS Obersturmbannführer)
DD.07.1943-DD.04.1944 Kleffner, Franz (SS Obersturmbannführer)
22.06.1944-20.03.1945 Paetsch, Otto (SS Obersturmführer)
20.03.1945-08.05.1945 Tetsch, Ernst-Johann (SS Sturmbannführer)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
https://forum.axishistory.com/viewtopic.php?t=42851
URL : https://www.valka.cz/Tankovy-pluk-SS-10-1943-1945-t170912#510249Verze : 0
MOD