Main Menu
User Menu

Průzkumný oddíl Leibstandarte SS Adolf Hitler [1940-1943]

Reconnaissance Battalion Leibstandarte SS Adolf Hitler

Aufklärungs-Abteilung Leibstandarte SS Adolf Hitler

     
Název:
Name:
Průzkumný oddíl Leibstandarte SS Adolf Hitler
Originální název:
Original Name:
Aufklärungs-Abteilung Leibstandarte SS Adolf Hitler
Datum vzniku:
Raised/Formed:
19.08.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
22.10.1943
Nástupce:
Successor:
Tankový průzkumný oddíl SS 1
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.07.1942-24.11.1942 Divize SS (motorizovaná) Leibstandarte SS Adolf Hitler
24.11.1942-22.10.1943 Divize tankových granátníků SS Leibstandarte SS Adolf Hitler
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
01.09.1940-23.06.1943 Meyer, Kurt (SS Sturmbannführer)
23.06.1943-22.10.1943 Knittel, Gustav (SS Sturmbannführer)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
URL : https://www.valka.cz/Pruzkumny-oddil-Leibstandarte-SS-Adolf-Hitler-1940-1943-t170643#509663Verze : 1
MOD