Main Menu
User Menu

Pluk tankových granátníků SS 1 Leibstandarte SS Adolf Hitler [1943-1945]

1st SS Tank Grenadier Regiment Leibstandarte SS Adolf Hitler / SS-Panzergrenadier-Regiment 1 Leibstandarte SS Adolf Hitler

     
Název:
Name:
Pluk tankových granátníků SS 1 Leibstandarte SS Adolf Hitler
Originální název:
Original Name:
SS-Panzergrenadier-Regiment 1 Leibstandarte SS Adolf Hitler
Datum vzniku:
Raised/Formed:
22.10.1943
Předchůdce:
Predecessor:
1. pluk tankových granátníků Leibstandarte SS Adolf Hitler
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
22.10.1943-08.05.1945 1. tanková divize SS Leibstandarte SS Adolf Hitler
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
22.10.1943-20.07.1944 Frey, Albert (SS Obersturmbannführer)
20.07.1944-DD.10.1944 Schiller, Hans Joachim (SS Obersturmbannführer)
DD.10.1944-DD.12.1944 Frey, Albert (SS Obersturmbannführer)
DD.12.1944-DD.MM.1945 Hansen, Max (SS Obersturmbannführer)
DD.MM.1945-08.05.1945 Neumann, Karl-Heinz (SS Obersturmbannführer)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
URL : https://www.valka.cz/Pluk-tankovych-granatniku-SS-1-Leibstandarte-SS-Adolf-Hitler-1943-1945-t170640#509658Verze : 0
MOD