Main Menu
User Menu

Instrukční pluk tankových granátníků 901 [1944-1945]

901st Tank Grenadier Instruction Regiment

Panzergrenadier-Lehr-Regiment 901

     
Název:
Name:
Instrukční pluk tankových granátníků 901
Originální název:
Original Name:
Panzergrenadier-Lehr-Regiment 901
Datum vzniku:
Raised/Formed:
10.01.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Panzergrenadier-Versuchs-Regiment 901
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
10.01.1944-08.05.1945 Tanková instrukční divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
10.01.1944-19.07.1944 Scholze, Georg (Oberst)
19.07.1944-03.04.1945 Hauser, Paul von (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
URL : https://www.valka.cz/Instrukcni-pluk-tankovych-granatniku-901-1944-1945-t170180#508614Verze : 0
MOD