Main Menu
User Menu

19. brigáda tankových granátníků [1942-1944]

19th Tank Grenadier Brigade

19. Panzergrenadier-Brigade

     
Název:
Name:
19. brigáda tankových granátníků
Originální název:
Original Name:
19. Panzergrenadier-Brigade
Datum vzniku:
Raised/Formed:
13.07.1942
Předchůdce:
Predecessor:
19. střelecká brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
DD.06.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
13.07.1942-28.10.1942 19. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
13.07.1942-07.04.1943 Källner, Hans (Oberst)
08.04.1943-DD.09.1943 Manteuffel, Günther von (Oberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
13.07.1942-DD.06.1944 Pluk tankových granátníků 73
13.07.1942-DD.06.1944 Pluk tankových granátníků 74

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
28.10.1942-06/1944 - jednotka generálního štábu
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
URL : https://www.valka.cz/19-brigada-tankovych-granatniku-1942-1944-t168985#506075Verze : 0
MOD