Main Menu
User Menu

18. brigáda tankových granátníků [1942-1944]

18th Tank Grenadier Brigade

18. Panzergrenadier-Brigade

     
Název:
Name:
18. brigáda tankových granátníků
Originální název:
Original Name:
18. Panzergrenadier-Brigade
Datum vzniku:
Raised/Formed:
05.07.1942
Předchůdce:
Predecessor:
18. střelecká brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
DD.12.1944
Nástupce:
Successor:
10. cyklistická myslivecká brigáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
05.07.1942-29.09.1943 18. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
01.09.1942-DD.06.1943 Jollasse, Erwin (Oberst)
DD.06.1943-DD.06.1944 Wagner, Herbert (Oberst)
DD.06.1944-DD.09.1944 Jürgen, Friedrich (Oberst)
DD.10.1944-DD.12.1944 Grosser, Herbert (Oberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
05.07.1942-29.09.1943 Pluk tankových granátníků 101

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
1943-12/1944 jednotka generálního štábu
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/18-brigada-tankovych-granatniku-1942-1944-t168958#506026Verze : 1
MOD