Main Menu
User Menu

17. střelecká brigáda [1940-1942]

17th Rifle Brigade

17. Schützen-Brigade

     
Název:
Name:
17. střelecká brigáda
Originální název:
Original Name:
17. Schützen-Brigade
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.11.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
05.07.1942
Nástupce:
Successor:
17. brigáda tankových granátníků
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.11.1940-05.07.1942 17. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
01.11.1940-28.06.1941 Weber, Karl von (Oberst)
28.06.1941-11.11.1941 Licht, Rudolf-Eduard (Oberst)
01.02.1942-30.03.1942 Hacker, Hans (Oberst)
01.04.1942-08.06.1942 Randow, Heinz von (Generalmajor)
08.06.1942-05.07.1942 Rübsam, Karl-Albert (Oberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.11.1940-05.07.1942 Střelecký pluk 40
01.11.1940-05.07.1942 Střelecký pluk 63

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://forum.panzer-archiv.de/viewtopic.php?t=5699
URL : https://www.valka.cz/17-strelecka-brigada-1940-1942-t168887#505832Verze : 0
MOD