Main Menu
User Menu

KVUGr Marcouf - Opěrný bod č. 6 (1940-1944)

Resistance Nest No. 6 / Widerstandsnest 6

     
Název:
Name:
Opěrný bod č. 6
Originální název:
Original Name:
Widerstandsnest 6
Další názvy:
Other Names:
WN 6
Obec:
Municipality:
Sainte-Marie-du-Mont - Poupeville
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
49°23'00.73"N 01°11'31.65"W
Fotografie nebo nákres:
Photo or Sketch:
-
Druh objektu:
Sort of Object:
velitelské stanoviště
Typ objektu:
Type of Object:
-
Vyšší pevnostní celek:
Upper Fortress Complex:
Podskupina pobřežní obrany Marcouf
Zahájení stavby:
Start of Construction:
DD.MM.RRRR
Dokončení stavby:
Completion of Construction:
DD.MM.RRRR
Výzbroj:
Armament:
Pouze lehká pěchotní výzbroj
Posádka:
Crew:
velitelství 3./919
Bojové využití:
Combat Use:
06.06.1944-06.06.1944
Současný stav:
Current Condition:
nepatrné zbytky
Přístupnost:
Accessibility:
zaniklý
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.dday-overlord.com/
https://www.atlantikwall.co.uk/
https://www.atlantikwall.org.uk/
https://www.battleofnormandytours.com/
https://en.tracesofwar.com/
https://www.deutschesatlantikwallarchiv.de/
https://archive.is/3gfGB
memorablevisit.com
https://zapisnik.fortif.net/
Alain Chazette: Le Mur de L´Atlantique en Normandie (Bayeux 2000)
Mark Henry, Steven J. Zaloga: D-Day 1944 (2): Utah Beach and the US Airborne Landings (Osprey Publishing, 2004)

URL : https://www.valka.cz/KVUGr-Marcouf-Operny-bod-c-6-1940-1944-t168294#504829Verze : 0
MOD