Main Menu
User Menu

Tankový pluk 31 [1938-1945]

31st Tank Regiment

Panzer-Regiment 31

     
Název:
Name:
Tankový pluk 31
Originální název:
Original Name:
Panzer-Regiment 31
Datum vzniku:
Raised/Formed:
10.11.1938
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
10.11.1938-01.03.1941 Tanková brigáda 8
01.03.1941-08.05.1945 5. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
10.11.1938-DD.MM.RRRR Krnov /

Velitel:
Commander:
DD.11.1938-DD.09.1939 Schuckelt, Walter (Oberst)
DD.09.1939-30.06.1940 Werner, Paul-Hermann (Oberst)
DD.07.1940-DD.01.1943 Bodenhausen, Gustav von (Oberstleutnant)
10.03.1943-DD.11.1943 Schanze, Ludwig (Oberst)
DD.11.1943-DD.07.1944 Lippert, Rudolf (Oberst)
DD.08.1944-03.11.1944 Sander, Joachim (Oberst)
DD.01.1945-DD.05.1945 Hoppe, Wolf-Horst (Oberstleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Tankovy-pluk-31-1938-1945-t167896#504131Verze : 3
MOD