Main Menu
User Menu

4. brigáda tankových granátníků [1942-1942]

4th Tank Grenadier Brigade

4. Panzergrenadier-Brigade

     
Název:
Name:
4. brigáda tankových granátníků
Originální název:
Original Name:
4. Panzergrenadier-Brigade
Datum vzniku:
Raised/Formed:
05.07.1942
Předchůdce:
Predecessor:
4. střelecká brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
07.11.1942
Nástupce:
Successor:
4. brigáda tankových granátníků ke zvláštnímu použití
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
05.07.1942-07.11.1942 4. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
05.07.1942-15.07.1942 Lüttwitz, Smilo von (Oberst)
15.07.1942-20.07.1942 Praun, Albert (Oberst)
20.07.1942-07.11.1942 Schlieben, Karl-Wilhelm von (Oberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
05.07.1942-07.11.1942 Pluk tankových granátníků 12

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL CZ: https://www.valka.cz/4-brigada-tankovych-granatniku-1942-1942-t167650#503692Verze : 0
URL EN: https://www.armedconflicts.com/4th-Tank-Grenadier-Brigade-t167650#503692Version : 0
MOD