Main Menu
User Menu

Střelecký pluk 3 [1935-1942]

3rd Rifle Regiment / Schützen-Regiment 3

     
Název:
Name:
Střelecký pluk 3
Originální název:
Original Name:
Schützen-Regiment 3
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.10.1935
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
05.07.1942
Nástupce:
Successor:
Pluk tankových granátníků 3
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.10.1935-05.07.1942 Střelecká brigáda 3
Dislokace:
Deployed:
15.10.1935-DD.MM.1936 Dörnitz, Vojenský výcvikový prostor Altengrabow /
DD.MM.1936-DD.MM.RRRR Eberswalde , ? /

Velitel:
Commander:
15.10.1935-31.12.1937 Stumpff, Horst (Oberst)
01.01.1938-30.11.1939 Kleemann, Ulrich (Oberst)
01.12.1939-DD.10.1941 Manteuffel, Günther von (Oberst)
DD.10.1941-05.07.1942 Zimmermann, Hermann (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Strelecky-pluk-3-1935-1942-t167561#503500Verze : 1
MOD