Main Menu
User Menu

Pluk tankových granátníků 1 [1942-1945]

1st Tank Grenadier Regiment

Panzergrenadier-Regiment 1

     
Název:
Name:
Pluk tankových granátníků 1
Originální název:
Original Name:
Panzergrenadier-Regiment 1
Datum vzniku:
Raised/Formed:
05.07.1942
Předchůdce:
Predecessor:
Střelecký pluk 1
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
05.07.1942-15.12.1942 1. brigáda tankových granátníků
15.12.1942-08.05.1945 1. tanková divize
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
05.07.1942-14.03.1943 Meden, Karl-Friedrich von der (Oberst)
15.03.1943-17.08.1943 Neumeister, Karl (Oberstleutnant)
17.08.1943-12.12.1943 Seidlitz, Ernst-Julius von (Oberstleutnant)
12.12.1943-04.01.1944 Neumeister, Karl (Oberst)
04.01.1944-26.01.1944 Loesch, Ernst (Major)
26.01.1944-08.03.1944 Nierle, Hubert (Oberst)
08.03.1944-02.09.1944 Neumeister, Karl (Oberst)
02.09.1944-31.01.1945 Huppert, Helmut (Major)
31.01.1945-06.03.1945 Ritz, Alfred (Major)
06.03.1945-08.05.1945 Huppert, Helmut (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Pluk-tankovych-granatniku-1-1942-1945-t167324#503055Verze : 0
MOD