Main Menu
User Menu

129. polní letiště RAF [1943-1944]

No. 129 Airfield RAF

     
Název:
Name:
129. polní letiště RAF
Originální název:
Original Name:
No. 129 Airfield Headquarters
Datum vzniku:
Raised/Formed:
04.07.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Datum zániku:
Disbanded:
12.05.1944
Nástupce:
Successor:
129. křídlo RAF
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
04.07.1943-20.04.1944 39. křídlo RAF
20.04.1944-12.05.1944 15. křídlo RAF
Dislokace:
Deployed:
04.07.1943-13.08.1943 Crawley, Royal Air Force Station Gatwick
13.08.1943-15.10.1943 Ashford, Advanced Landing Ground Ashford
15.10.1943-02.04.1944 Crawley, Royal Air Force Station Gatwick
02.04.1944-22.04.1944 Odiham, stanice RAF Odiham
22.04.1944-12.05.1944 Westhampnett, stanice RAF Westhampnett

Velitel:
Commander:
DD.07.1943-DD.02.1944 Moncrief, E. H. G. (Wing Commander)
DD.02.1944-12.05.1944 Macdonald, Donald Charles Stirling (Wing Commander)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
04.07.1943-05.10.1943 414. peruť RCAF
04.07.1943-01.04.1944 430. peruť RCAF
03.11.1943-01.04.1944 414. peruť RCAF
06.03.1944-18.04.1944 168. peruť RAF
03.04.1944-12.05.1944 184. peruť RAF

Ručně vyplněné položky:
04.07.1943-01.04.1944 414. peruť RAF
04.07.1943-01.04.1944 430. peruť RAF
06.03.1944-18.04.1944 168. peruť RAF
03.04.1944-12.05.1944 184. peruť RAF
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Shores C. - Thomas C.: 2nd Tactical Air Force, volume 3, Classic Pub., Hersham 2006, ISBN 1-903223-60-1
URL : https://www.valka.cz/129-polni-letiste-RAF-1943-1944-t162367#493065Verze : 0
MOD