Main Menu
User Menu

15. křídlo RAF [1943-1944]

No. 15 Wing RAF

     
Název:
Name:
15. křídlo RAF
Originální název:
Original Name:
No. 15 (Fighter) Wing RAF
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.08.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
12.05.1944
Nástupce:
Successor:
15. sektor RAF
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.08.1943-12.05.1944 83. skupina RAF
Dislokace:
Deployed:
15.08.1943-05.10.1943 Kingsnorth, Advanced Landing Ground Kingsnorth
05.10.1943-12.10.1943 Newchurch, stanice RAF Newchurch
12.10.1943-15.04.1944 Detling, letecká základna RAF
15.04.1944-12.05.1944 Ford, stanice RAF Ford

Velitel:
Commander:
15.08.1943-12.05.1944 Rankin, James (Group Captain)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.08.1943-12.05.1944 122. polní letiště RAF
15.08.1943-12.05.1944 125. polní letiště RAF
20.04.1944-12.05.1944 129. polní letiště RAF

Ručně vyplněné položky:
15.08.1943-12.05.1944 122. polní letiště RAF
15.08.1943-12.05.1944 125. polní letiště RAF
20.04.1943-12.05.1944 129. polní letiště RAF
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Shores C. - Thomas C.: 2nd Tactical Air Force, volume 3, Classic Pub., Hersham 2006, ISBN 1-903223-60-1
https://www.rafweb.org/Wings1.htm
URL : https://www.valka.cz/15-kridlo-RAF-1943-1944-t121308#415499Verze : 0
MOD