Main Menu
User Menu

129. křídlo RAF [1944-1944]

No. 129 Wing RAF

     
Název:
Name:
129. křídlo RAF
Originální název:
Original Name:
No. 129 Wing Headquarters
Datum vzniku:
Raised/Formed:
12.05.1944
Předchůdce:
Predecessor:
129. polní letiště RAF
Datum zániku:
Disbanded:
14.07.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
12.05.1944-12.07.1944 15. sektor RAF
Dislokace:
Deployed:
12.05.1944-13.06.1944 Westhampnett, stanice RAF Westhampnett
13.06.1944-28.06.1944 přesun / In transit
28.06.1944-14.07.1944 Plumetot, předsunutá přistávací plocha B-10
Velitel:
Commander:
12.05.1944-DD.07.1944 Macdonald, Donald Charles Stirling (Wing Commander)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
12.05.1944-14.07.1944 184. peruť RAF

Ručně vyplněné položky:
12.05.1944-14.07.1944 184. peruť RAF
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Shores C. - Thomas C.: 2nd Tactical Air Force, volume 3, Classic Pub., Hersham 2006, ISBN 1-903223-60-1
https://www.rafweb.org/Wings3.htm
URL : https://www.valka.cz/129-kridlo-RAF-1944-1944-t64173#228927Verze : 0
MOD