Main Menu
User Menu

127. (kanadské) polní letiště RAF [1943-1944]

No. 127 (RCAF) Airfield RAF

No. 127 (RCAF) Airfield Headquarters

     
Název:
Name:
127. (kanadské) polní letiště RAF
Originální název:
Original Name:
No. 127 (RCAF) Airfield Headquarters
Datum vzniku:
Raised/Formed:
04.07.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
12.05.1944
Nástupce:
Successor:
127. křídlo RAF
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
04.07.1943-12.05.1944 17. křídlo RAF
Dislokace:
Deployed:
04.07.1943-DD.MM.1943 Londýn, stanice RAF Kenley
06.08.1943-20.08.1943 Headcorn, stanice RAF Lashenden
20.08.1943-14.10.1943 Headcorn, stanice RAF Headcorn
14.10.1943-17.04.1944 Londýn, stanice RAF Kenley
17.04.1944-12.05.1944 Tangmere, stanice RAF Tangmere

Velitel:
Commander:
DD.07.1943-12.05.1944 Brown, C. M. (Wing Commander)
DD.07.1943-DD.09.1943 Johnson, James Edgar * (Wing Commander)
DD.09.1943-DD.04.1944 Godefroy, Hugh Constant * (Wing Commander)
DD.04.1944-12.05.1944 Chadburn, Lloyd Vernon * (Wing Commander)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
04.07.1943-12.05.1944 403. peruť RCAF
04.07.1943-12.05.1944 421. peruť RCAF
12.02.1944-12.05.1944 416. peruť RCAF

Ručně vyplněné položky:
04.07.1943-12.05.1944 403. peruť RAF
04.07.1943-12.05.1944 421. peruť RAF
12.02.1944-12.05.1944 416. peruť RAF
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
* - operační velitel


Podřízené jednotky byly v tomto období několikrát poslány do Británie na různé zdokonalovací kurzy (hlavně ve střelbě a bombardování) a nebyly v té době ve stavu křídla.
Zdroje:
Sources:
Shores C. - Thomas C.: 2nd Tactical Air Force, volume 3, Classic Pub., Hersham 2006, ISBN 1-903223-60-1
URL : https://www.valka.cz/127-kanadske-polni-letiste-RAF-1943-1944-t162354#493039Verze : 0
MOD