Main Menu
User Menu

Londýn

London

     
Název:
Name:
Londýn
Originální název:
Original Name:
London
Další názvy:
Other Names:
Londinium
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
London
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
51°30'25.98"N 0°07'39.00"W
Místní části:
Local Municipalities:
Abbey, Acton, Addington, Addiscombe, Aldborough Hatch, Aldgate, Aldwych, Alperton, Anerley, Aperfield, Archway, Ardleigh Green, Arkley, Arnos, Balham, Bankside, Barbican, Barking, Barkingside, Barnehurst, Barnes, Barnes, Barnet, Barnsbury, Battersea, Bayswater, Beckenham, Beckton, Becontree, Becontree Heath, Beddington, Bedford, Belgravia, Bellingham, Belmont, Belmont Sutton, Belvedere, Bermondsey, Berrylands, Bethnal, Bexley, Bexleyheath, Bickley, Biggin, Blackfen, Blackfriars, Blackheath, Blackwall, Bloomsbury, Botany Bay, Bounds, Bow, Bowes, Brentford, Brent Cross, Brent Park, Brimsdown, Brixton, Brockley, Bromley, Bromley (also Bromley-by-Bow) Tower, Bromley Common, Brompton, Brondesbury, Brunswick Park, Bulls Cross, Burnt Oak, Burroughs, Camberwell, Cambridge Heath, Camden Town, Cann Hall, Canning Town, Carshalton, Castelnau, Catford, Chadwell, Chalk Farm, Charing Cross, Charlton, Chase Cross, Cheam Sutton, Chelsea, Chelsfield, Chessington, Childs Hill, Chinatown, Chingford, Chislehurst, Chiswick, Church End, Clapham, Clerkenwell, Cockfosters, Colindale, Collier, Colliers Wood, Colney, Colyers, Coney Hall, Coombe, Coombee Kingston upon Thames, Coulsdon, Covent Garden, Cowley, Cranford, Cranham, Crayford, Creekmouth, Crews Hill, Cricklewood Barnet, Crofton Park, Crook, Crouch, Croydon, Crystal Palace, Cubitt, Cudham, Custom House, Dagenham, Dalston, Dartmouth Park, De Beauvoir Town, Denmark Hill, Deptford, Dollis Hill, Downe, Downham, Dulwich, Ealing,Earls Court, Earlsfield, East Barnet, East Bedfont, East Dulwich, East Finchley, East Ham, East Sheen, Eastcote, Eden Park, Edgware, Edmonton, Eel Pie Island, Elephant and Castle, Elm Park, Elmers End, Elmstead, Eltham, Emerson Park, Enfield Highway, Enfield Lock, Enfield Town, Enfield Wash, Erith, Falconwood, Farringdon, Feltham, Finchley, Finsbury, Finsbury Park, Fitzrovia, Foots, Forest Gate, Forest Hill, Forestdale, Fortis Green, Freezywater, Friern Barnet, Frognal, Fulham, Fulwell, Gallows Corner, Gants Hill, Gidea Park, Gipsy Hill, Globe, Goddington, Golders Green, Goodmayes, Gospel Oak, Grahame Park, Grange Park, Greenford, Greenwich, Grove Park, Gunnersbury, Hackney, Hackney Marshes, Hackney Wick, Hadley Wood, Haggerston, Hainault, The Hale, Ham, Hammersmith, Hampstead, Hampstead Garden, Hampton, Hampton Hill, Hampton Wick, Hanwell, Hanworth, Harefield, Harlesden, Harlington, Harmondsworth,Harold Hill, Harold Park, Harold Wood, Harringay, Harrow, Harrow on the Hill, Harrow Weald, Hatch End, Hatton, Havering-atte-Bower, Hayes Bromley, Hayes Hillingdon, Heathrow, Hendon, Herne Hill, Heston, Highams Park, Highbury, Highgate, Hillingdon, Hither, Holborn, Holland Park, Holloway, Homerton, Honor Oak, Hook, Hornchurch, Hornsey, Hounslow, Hoxton, The Hyde, Ickenham, Ilford, Isle of Dogs, Isleworth, Islington, Kenley, Kennington, Kensal, Kensington, Kentish Town, Kenton, Keston, Kew, Kidbrooke, Kilburn Brent,King's Cross, Kingsbury, Kingston, Kingston upon Thames, Knightsbridge, Lambeth, Lampton, Lea Bridge, Leamouth, Leaves, Lee, Lewisham, Leyton, Leytonstone, Limehouse, Lisson, Little, Little Venice, Locksbottom, Longford, Longlands, Lower Clapton, Lower Morden, Loxford, Maida Vale, Malden, Manor House, Manor Park, Marks Gate, Maryland, Marylebone, Mayfair, Maze Hill, Merton Park, Mile End, Mill Hill, Millbank, Millwall Tower, Mitcham, Monken, Morden, Morden Park, Mortlake, Motspur Park, Mottingham, Muswell Hill, Nag's Head, Neasden, New Addington, New Barnet, New Cross, New Cross Gate, New Eltham, New Malden, New Southgate,Newbury Park, Newington, Nine Elms, Noak Hill, Norbiton, Norbury, North End, North Finchley, North Harrow, North Kensington, North Ockendon, North Sheen, North Woolwich, Northolt Ealing, Northumberland Heath, Northwood, Norwood Green, Notting Hill, Nunhead, Oakleigh Park, Old Coulsdon, Old Ford Tower, Old Malden, Old Oak, Orpington, Osidge, Osterley, Paddington, Palmers Green, Park Royal, Parsons Green, Peckham, Penge, Pentonville, Perivale, Petersham, Petts Wood, Pimlico, Pinner, Plaistow, Plumstead, Ponders End, Poplar, Pratt's Bottom, Preston, Primrose, Purley, Putney, Queen's Park, Queensbury, Rainham, Ratcliff, Rayners Lane, Raynes Park, Redbridge, Richmond, Riddlesdown, Roehampton, Romford, Rotherhithe, Ruislip, Rush, Ruxley, Sanderstead, Sands End, Selhurst, Selsdon, Seven Kings, Seven Sisters, Shacklewell, Shadwell Tower, Shepherd's Bush, Shirley, Shooter's Hill, Shoreditch, Sidcup, Silvertown, Sipson, Snaresbrook Redbridge, Soho, Somerstown, South Croydon, South, South Harrow, South Hornchurch, South Kensington, South Norwood, South Ruislip, South Wimbledon, South Woodford, South Tottenham, Southall Ealing, Southborough, Southfields, Southgate, Spitalfields Tower, St Helier, St James's, St Margarets, St Giles, St Johns, St John's Wood, St Luke's, St Mary, St Pancras, St Paul's, Stamford Hill, Stanmore, Stepney, Stockwell, Stoke, Stratford, Strawberry Hill, Streatham, Stroud Green,Sudbury Brent,Surbiton, Surrey, Sutton, Swiss Cottage, Sydenham, Teddington, Temple City, Thamesmead, Thornton Heath, Tokyngton, Tolworth, Tooting, Tooting Bec, Tottenham, Tottenham Green, Tottenham Hale, Totteridge, Tower Hill, Tufnell Park, Tulse Hill, Turnpike Lane, Upminster, Upminster Bridge, Upper Clapton, Upper Norwood, Upper Walthamstow, Upton, Upton Park, Uxbridge, Vauxhall, Waddon, Wallington, Walthamstow, Walthamstow Village, Walworth, Wandsworth, Wanstead, Wapping Tower, Wealdstone, Welling, Wembley, Wembley Park, Wennington, West Brompton, West Drayton, West Ealing, West Green, West Ham, West Hampstead, West Harrow, West Heath, West Hendon, West Kensington, West Norwood, West Wickham, Westcombe Park, Westminster, Whetstone, White City, Whitechapel Tower, Whitton, Whyteleafe, Willesden, Wimbledon, Winchmore Hill, Wood Green, Woodford Green, Woodlands, Woodside, Woodside Park, Woolwich, Worcester Park, Wormwood, Yeading, Yiewsley
První písemná zmínka:
First Written Reference:
-
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Tower
Buckingham Palace
Tower Bridge
Westminster Abbey
Muzea:
Museums:
British Museum
Imperial War Museum
Victoria and Albert Museum
Natural History Museum
Science Museum
RAF Museum
Osobnosti:
Personalities:
Valois, Jan II.
† 08.04.1364
Plantagenet, Jindřich VI.
† 21.05.1471
Paulet, Charles
* DD.MM.1630 
Howard, Henry
* 11.01.1655 
Hargrave, William
* DD.MM.1672 
Boyle, Charles
* 28.07.1674 
Boyle, Richard
* DD.MM.1675 
Campbell, Archibald
* DD.06.1682 
Hawley, Henry
* 12.01.1685 
Cope, John
* 07.07.1688 
- Duroure, Alexander
* DD.MM.1692 
- Otway, Charles
* DD.MM.1694 
Oranžský, Vilém III.
† 08.03.1702
van Keppel, Willem
* 05.06.1702 
- Lucas, Robert
† 31.01.1705
Russell, John
* 30.09.1710 
Cornwallis, Edward
* 05.03.1713 
Elliott, Granville
* 07.10.1713 
- Boscawen, John
* 02.01.1714 
- Belasyse, Henry
† 14.12.1717
Pigot, Robert
* 20.09.1720 
Conway, Henry Seymour
* DD.MM.1721 
Townshend, George
* 28.02.1724 
- Cholmondeley, George
* 17.10.1724 
Keppel, William
* 05.11.1727 
- Rainsford, Charles
* 03.02.1728 
- Monson, George
* 18.03.1730 
- Macartney, George
† DD.07.1730
Boyle, Charles
† 28.08.1731
- Pocock, John
† DD.04.1732
- Chudleigh, Thomas
† DD.MM.1734
Lennox, Charles
* 22.02.1735 
Tatton, William
† DD.07.1736
Lennox, George Henry
* 29.11.1737 
Cornwallis, Charles
* 31.12.1738 
Wills, Charles
† 25.12.1741
Percy, Hugh
* 14.08.1742 
Bissett, Andrew
† DD.08.1742
Lake, Gerard
* 27.02.1744 
Walpole, Robert
† 18.03.1745
Wade, George
† 14.03.1748
Lindsay, John
† 26.12.1749
Philipps, Richard
† 14.10.1750
- Kerr, Mark
† 02.02.1752
- Wardour, Tomkyns
† 13.02.1752
- Wynyard, John
† 20.02.1752
- Pelham-Clinton, Thomas
* 01.07.1752 
Stuart, Charles
* DD.01.1753 
- Howard, Thomas
† 31.03.1753
- Trelawny, Edward
† 16.01.1754
Cathcart, William Schaw
* 17.09.1755 
Molesworth, Richard
† 12.10.1758
- Dalzell, Robert
† 14.10.1758
Grose, Francis
* DD.MM.1758 
- Phipps, Edmund
* 07.04.1760 
- Hay, Charles
† 01.05.1760
Forbes, George
* 14.06.1760 
Cope, John
† 28.07.1760
- Huske, John
† 18.01.1761
Campbell, Archibald
† 15.04.1761
- Watson, David
† 07.11.1761
- Robinson, Andrew
† 05.04.1762
Asgill, Charles
* 06.04.1762 
- Handasyd, Roger Peter
† 04.01.1763
-, Frederick Augustus
* 16.08.1763 
- Cholmondeley, George
† 15.03.1764
- Walker, George Townshend
* 25.05.1764 
- Walker, George Townshend
* 25.05.1764 
- Otway, Charles
† 06.08.1764
- Murray, Thomas
† 21.11.1764
Erskine, Henry
† 07.08.1765
- Napier, Robert
† 23.11.1766
- Boscawen, John
† 30.04.1767
Paget, Henry William
* 17.05.1768 
Beresford, William Carr
* 02.10.1768 
Campbell, John
† 09.11.1770
Byng, John
* DD.MM.1772 
- Gray, George
† 14.02.1773
- Campbell, John
† 24.04.1773
-, Adolphus Frederick
* 24.02.1774 
- Gansell, William
† 28.07.1774
Lawrence, Stringer
† 10.01.1775
Cholmondeley, James
† 13.04.1775
- Boscawen, George
† 03.05.1775
Paget, Edward
* 03.11.1775 
Barnes, Edward
* DD.MM.1776 
Lamb, Henry William
* 15.03.1779 
Fraser, Simon
† 08.02.1782
Monckton, Robert
† 21.05.1782
Woodford, Alexander George
* 15.06.1782 
Napier, Charles James
* 10.08.1782 
Fane, John
* 02.02.1784 
Fraser, Alexander George
* 22.04.1785 
Oglethorpe, James
† 30.06.1785
Prévost, Augustine
† 04.05.1786
Gage, Thomas
† 02.04.1787
Bowater, Edward
* DD.MM.1787 
Tryon, William
† 27.01.1788
- Robertson, James
† 04.03.1788
Cuninghame, James
† 10.09.1788
- Wynyard, Edward Buckley
* DD.MM.1788 
Love, James Frederick
* DD.MM.1789 
- Roy, William
† 01.07.1790
- Macdonell, John
† 05.10.1790
Campbell, Archibald
† 31.03.1791
Stuart, James
† 02.02.1794
- Armstrong, Bigoe
† 24.07.1794
- Keith, Robert Murray
† 21.06.1795
Clinton, Henry
† 23.12.1795
- Buckley, Edward Pery
* 07.11.1796 
Lindsay, David
† 06.03.1797
FitzRoy, Charles
† 21.03.1797
Robinson-Montagu, Henry
* 02.02.1798 
Maclean of Torloisk, Allan
† 18.02.1798
- Wilson, Thomas Spencer
† 29.08.1798
Hodgson, Studholme
† 20.10.1798
- Morrison, George
† 26.11.1799
Trapaud, Cyrus
† 03.05.1801
- Cuninghame, Robert
† 06.08.1801
Barré, Isaac
† 20.07.1802
- Cavendish, Frederick
† 21.10.1803
Doyle, Charles Hastings
* 10.04.1804 
Tonyn, Patrick
† 30.12.1804
Reid, John
† 06.02.1807
- Dalrymple, William
† 16.02.1807
- Fullarton, William
† 13.02.1808
Lake, Gerard
† 20.02.1808
- Rainsford, Charles
† 28.05.1809
- Murray, John
† 30.08.1809
Lugard, Edward James
* 08.05.1810 
Baker, Edward Dickinson
* 24.02.1811 
Craig, James Henry
† 12.01.1812
Greathed, Edward
* 08.06.1812 
Musgrave, Thomas
† 31.12.1812
- Ogilvie, James
† 14.02.1813
- FitzPatrick, Richard
† 25.04.1813
Trigge, Thomas
† 11.01.1814
Flinders, Matthew
† 19.07.1814
- Stuart, James
† 29.04.1815
- Leigh, Charles
† 07.08.1815
Prévost, George
† 05.01.1816
- Champagné, Forbes
† 23.10.1816
- Garvock, John
* DD.MM.1817 
Mansfield, William Rose
* 21.06.1819 
- Maitland, Alexander
† 15.02.1820
Dundas, David
† DD.MM.1820
Oakes, Hildebrand
† 09.09.1822
Beckwith, George
† 20.03.1823
Asgill, Charles
† 23.07.1823
Pack, Denis
† 24.07.1823
-, Frederick Augustus
† 05.01.1827
- Ross, Alexander
† 20.11.1827
Cameron, Alan
† 09.03.1828
- FitzRoy, Charles
† 20.12.1829
- Garth, Thomas
† DD.MM.1829
Dalrymple, Hew Whitefoord
† 09.04.1830
Phipps, Henry
† 07.04.1831
- Loftus, William
† 15.06.1831
Dillon-Lee, Henry Augustus
† 24.07.1832
Bingham, George Ridout
† 03.01.1833
- Douglas, Kenneth
† 22.11.1833
- Chowne, Christopher
† 15.07.1834
Gordon, George Duncan
† 28.05.1836
- Greville, Charles James
† 02.12.1836
Hulse, Samuel
† 01.01.1837
- Cooke, George
† 03.02.1837
Barnes, Edward
† 19.03.1838
Taylor, Herbert
† 20.03.1839
Champagné, Josiah
† 31.01.1840
- Thornton, William
† 06.04.1840
- Pigot, Henry
† 07.06.1840
- O'Callaghan, Robert William
† 09.06.1840
Ferguson, Ronald Craufurd
† 10.03.1841
Gascoyne, Isaac
† 26.08.1841
- Fuller, Joseph
† 19.10.1841
-, Edward VII
* 09.11.1841 
- Walker, George Townshend
† 14.11.1842
- Walker, George Townshend
† 14.11.1842
Waters, John William
† 21.11.1842
Wetherall, Frederick Augustus
† 18.12.1842
Colville, Charles
† 27.03.1843
- Hislop, Thomas
† 03.05.1843
- Brooke, Arthur
† 26.07.1843
- Taylor, John
† 08.12.1843
Graham, Thomas
† 18.12.1843
Lowe, Hudson
† 10.01.1844
Murray, George
† 28.07.1846
Campbell, Colin
† 13.06.1847
- Vincent, John
† DD.MM.1848
Anson, George
† 04.11.1849
Whitworth-Aylmer, Matthew
† 23.02.1850
- Macdonald, John
† 28.03.1850
-, Arthur William Patrick Albert
* 01.05.1850 
- Buchan, John
† 02.06.1850
-, Adolphus Frederick
† 08.07.1850
- Stannus, Ephraim Gerrish
† 24.10.1850
Gordon, James Willoughby
† 04.01.1851
Grosvenor, Thomas
† 20.01.1851
- Duff, Alexander
† 21.03.1851
- Macleod, John
† 03.04.1851
- Grant, Lewis
† 26.01.1852
- Fraser, Hastings
† 25.09.1852
Arbuthnot, Robert
† 06.05.1853
- Trevor, Henry
† 02.06.1853
Adam, Frederick
† 17.08.1853
Bradford, Thomas
† 28.11.1853
Vane, Charles William
† 06.03.1854
Paget, Henry William
† 29.04.1854
Maitland, Peregrine
† 30.05.1854
Otway, Loftus William
† 07.06.1854
Arthur, George
† 19.09.1854
Drummond, Gordon
† 10.10.1854
Kempt, James
† 20.12.1854
Barnard, Andrew Francis
† 17.01.1855
- D'Aguilar, George Charles
† 21.05.1855
D’Oyly, Henry
† DD.MM.1855
- Ellice, Robert
† 18.06.1856
Halkett, Colin
† 25.09.1856
- Milman, Francis Miles
† 09.12.1856
- Wilson, John
† DD.MM.1856
Macdonell, James
† 15.05.1857
Thomas, Henry
† 22.09.1858
- Napier, William Francis Patrick
† 12.02.1860
- Home, John Home
† 22.04.1860
Byng, John
† 03.06.1860
Smith, Harry George Wakelyn
† 12.10.1860
- MacLaine, Archibald
† 09.03.1861
à Court-Repington, Charles Ashe
† 19.04.1861
- Stanhope, Leicester Charles
† 07.09.1862
- Berkeley, Sackville Hamilton
† 12.02.1863
- Macneil, Roderick
† 22.10.1863
- Wynyard, Edward Buckley
† 24.11.1864
- Stovin, Frederick
† 16.08.1865
- Freeth, James
† 19.01.1867
- Paty, George William
† 08.05.1868
Blakeney, Edward
† 02.08.1868
- Wymer, George Petre
† 12.08.1868
- Garrett, Robert
† 13.06.1869
- Gore, Charles Stephen
† 04.09.1869
Grey, Charles
† 31.03.1870
Woodford, Alexander George
† 15.06.1870
Robe, Frederick Holt
† 04.04.1871
- Macarthur, Edward
† 04.01.1872
- Ashmore, Edward Bailey
* 20.02.1872 
- Ashburnham, Thomas
† 02.03.1872
Pennefather, John Lysaght
† 09.05.1872
- Fox, Charles Richard
† 14.04.1873
- Elliott, William Henry
† 27.03.1874
- Dalzell, Arthur Alexander
† 28.04.1875
Aitchison, John
† 12.05.1875
Stisted, Henry William
† 10.12.1875
Mansfield, William Rose
† 23.06.1876
Bell, John
† 20.11.1876
Bell, George
† 10.07.1877
Percy, Henry Hugh Manvers
† 03.12.1877
Bentinck, Henry John William
† 29.09.1878
- Garvock, John
† 10.11.1878
Plunkett-Ernle-Erle-Drax, Reginald Aylmer Ranfurly
* 28.08.1880 
Yorke, Charles
† 20.11.1880
- Gascoyne, Charles Robert
† 10.03.1881
- Brown, William Gustavus
† 27.11.1882
Attlee, Clement Richard
* 03.01.1883 
Ramsay, Bertram Home
* 20.01.1883 
Marx, Karl Heinrich
† 14.03.1883
Doyle, Charles Hastings
† 19.03.1883
- Parr, Thomas Cheese (Chase)
† 15.06.1883
Knollys, William Thomas
† 23.06.1883
- Russell, David
† 16.01.1884
Buller, George
† 12.04.1884
Andreas, Moritz
* 16.04.1884 
- Crofton, John Ffolliott
† 17.07.1885
Montgomery, Bernard Law
* 17.11.1887 
Malcolm, George Alexander
† 02.06.1888
Cameron, Duncan
† 08.06.1888
Freyberg, Bernard Cyril
* 21.03.1889 
- Stuart, John Ramsay
† 18.10.1889
Hamilton-Gordon, Alexander
† 19.05.1890
Wyllie, William
† 30.05.1891
Alexander, Harold Rupert Leofric George
* 10.12.1891 
Harcourt, Cecil
* 11.04.1892 
Paulet, William
† 09.05.1893
Thomas, Gwilym Ivor
* 23.07.1893 
- Spencer, Augustus Almeric
† 28.08.1893
Macmillan, Maurice Harold
* 10.02.1894 
Vian, Philip
* 14.06.1894 
-, Eduard VIII.
* 23.06.1894 
Leese, Oliver William Hargreaves
* 27.10.1894 
Grant, Patrick
† 28.03.1895
Clayson, Percy Jack
* 07.06.1896 
Gale, Richard
* 25.07.1896 
Browning, Frederick Arthur
* 20.12.1896 
Hambro, Charles Jocelyn
* 03.10.1897 
Adair, Allan
* 03.11.1897 
Lysons, Daniel
† 29.01.1898
Sanderson, Alfred Clifford
* 19.02.1898 
Flavell, Edwin William Conquest
* 22.02.1898 
Gass, Charles George
* 18.04.1898 
Grey, George
† 19.09.1898
Lugard, Edward James
† 31.10.1898
- Zink, Edmund Leonard
* 21.02.1899 
Kindersley, Hugh Kenyon Molesworth
* 07.05.1899 
Magruder, Carter Bowie
* 03.04.1900 
Urquhart, Robert Elliott
* 28.11.1901 
- Daubeney, Henry Charles Barnston
† 17.01.1903
-, George
† 17.03.1904
- Mount, William Malcolm
* 28.12.1904 
- Cabeldu, Frederick Norman
* DD.MM.1905 
Pike, Thomas
* 29.06.1906 
- Grosvenor, Gerald Hugh
* 13.02.1907 
Winton, Nicholas
* 19.05.1909 
Haines, Frederick Paul
† 11.06.1909
Forbes, Athol Stanhope
* 04.04.1912 
- Leiper, Hugh Morton
* 29.07.1913 
Holpert, William
* 11.06.1914 
Ortmans, Victor Marcel Maurice
* 17.04.1915 
Young, Henry
* 20.05.1915 
Young, Peter
* 28.07.1915 
Tuck, Roland Robert Stanford
* 01.07.1916 
- Blackburn, James
* DD.MM.1916 
Drake, Billy
* 20.12.1917 
- Lee, Richard Hugh Anthony
* DD.MM.1917 
De Havilland, John
* 17.10.1918 
- Colquhoun, Peter Dugald
* DD.MM.1919 
- Urquhart, David Ronald
* 15.01.1920 
Foster, David Ramsey
* 24.05.1920 
Nelson, Douglas Hugh
* DD.MM.1920 
Burbridge, Bransome Arthur
* 04.02.1921 
Bates, Sidney
* 14.06.1921 
Hopgood, John
* 29.08.1921 
Scott, Alan John Lance
† 16.01.1922
Lee, Christopher Frank Carandini
* 27.05.1922 
Pool, Edward Gordon
* 18.12.1922 
Stone, Michael Patrick William
* 02.06.1925 
Haig, Douglas
† 29.01.1928
Allenby, Edmund Henry Hynman
† 14.05.1936
- Johnson, Amy
† 05.01.1941
Schmitter, Wilhelm
† 08.11.1943
Bagratuni, Jakov Gerasimovič
† 23.12.1943
Čihák, Jaroslav
† 30.04.1944
Wavell, Archibald Percival
† 24.05.1950
- Huddleston, Herbert Jervoise
† 02.10.1950
Weiß, Bernhard
† 29.07.1951
Horton, Max Kennedy
† 30.07.1951
- Hodges, Michael
† 03.11.1951
Fleming, Alexander
† 11.03.1955
Trenchard, Hugh
† 10.02.1956
Fairey, Charles Richard
† 30.09.1956
Boothman, John Nelson
† 29.12.1957
Smetánka, Rudolf
† 14.09.1958
Ironside, William Edmund
† 22.07.1959
Harcourt, Cecil
† 19.12.1959
Bowhill, Frederick William
† 12.03.1960
Quinan, Edward Pellew
† 13.11.1960
- Plass, Jaroslav
† 30.06.1961
Hambro, Charles Jocelyn
† 28.08.1963
Newall, Cyril Louis Norton
† 30.11.1963
Neumann, Bedřich
† 15.07.1964
Spencer-Churchill, Winston Leonard
† 24.01.1965
Cameron, David William Donald
* 09.10.1966 
Lloyd, Ivor Thomas
† 28.10.1966
Attlee, Clement Richard
† 08.10.1967
McNair, Robert Wendell
† 15.01.1971
Hollinghurst, Leslie Norman
† 08.06.1971
Woodward, Gilbert Hume
† 17.10.1973
Grinnell-Milne, Duncan William
† DD.11.1973
Liška, Alois
† 07.02.1977
Gass, Charles George
† DD.03.1977
Draper, Christopher
† 16.01.1979
Straight, Whitney Willard
† 05.04.1979
Johnson, Harold Daintree
† 02.04.1980
- Burns, Alan Cuthbert Maxwell
† 29.09.1980
Fraser, Bruce Austin
† 12.02.1981
Vybíral, Tomáš
† 21.02.1981
O'Connor, Richard Nugent
† 17.06.1981
Speer, Berthold Konrad Hermann Albert
† 01.09.1981
Gale, Richard
† 29.07.1982
Bader, Douglas Robert Steuart
† 05.09.1982
Aitken, John William Maxwell
† 01.05.1985
Mümler, Mieczysław
† 05.09.1985
Schultze, Herbert
† 03.06.1987
Martin, Harold
† 03.11.1988
Mansfeld, Miloslav
† 21.10.1990
Stirling, James Frazer
† 25.06.1992
Shannon, David
† 08.04.1993
Birksted, Kaj
† 21.01.1996
Szczęsny, Henryk
† 25.07.1996
Lewis, Cecil Arthur
† 27.01.1997
Nyerere, Julius Kambarage
† 14.10.1999
Stephen, Harbourne Mackay
† 20.08.2001
Vrdlovec, Karel
† 09.02.2003
Ludikar, Marcel
† 31.10.2003
Grofčík, Mikuláš
† 03.08.2009
Martel, Ludwik
† 25.04.2010
Thatcherová, Margaret Hilda
† 08.04.2012
Pool, Edward Gordon
† 01.01.2013
Lee, Christopher Frank Carandini
† 07.06.2015
Schwarz, Ivan
† 04.01.2018
Bednarek, John Michael
* DD.MM.RRRR 
Jay, Dudley Trevor
* DD.MM.RRRR 
Kippin, John Ernest
* DD.MM.RRRR 
Villa, John Wolferstan
* DD.MM.RRRR 
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
DD.05.1743-DD.05.1743
Pěší pluk hraběte Craufurda
Earl of Crawfurd\'s Regiment of Foot
DD.07.1763-26.05.1766
15. (lehký) dragounský pluk
15th Regiment of (Light) Dragoons
25.06.1766-DD.MM.1769
1. (neboli králův královský) lehký dragounský pluk
1st (or The King\'s Royal) Regiment of Light Dragoons
DD.MM.1769-DD.MM.1793
15. (králův) (lehký) dragounský pluk
15th (The King\'s) Regiment of (Light) Dragoons
DD.MM.1793-DD.MM.1816
Horalský ozbrojený spolek Londýnu
Highland Armed Association of London
DD.MM.1794-DD.MM.1794
1. prapor 82. pěšího pluku
1st Battalion of the 82nd Regiment of Foot
DD.MM.1794-DD.MM.1794
82. peší pluk
82nd Regiment of Foot
25.12.1804-DD.MM.RRRR
8. Královský prapor veteránů
8th Royal Veteran Battalion
DD.MM.1805-DD.MM.1806
21. pěší pluk
21st Regiment of Foot
DD.MM.1806-DD.MM.1806
1. prapor 73. (horalského) pěšího pluku
1st Battalion of the 73rd (Highland) Regiment of Foot
DD.MM.1806-DD.MM.1806
73. (horalský) peší pluk
73rd (Highland) Regiment of Foot
DD.MM.1813-DD.05.1813
2. prapor 73. pěšího pluku
2nd Battalion of the 73rd Regiment of Foot
DD.MM.1817-DD.MM.1818
19. (lehký) dragounský pluk (kopinický)
19th Regiment of (Light) Dragoons (Lancers)
DD.MM.1819-DD.MM.1820
19. (lehký) dragounský pluk (kopinický)
19th Regiment of (Light) Dragoons (Lancers)
DD.MM.1827-DD.MM.1828
1. prapor 72. pěšího pluku
1st Battalion of the 72nd Regiment of Foot
DD.MM.1827-DD.MM.1828
72. pěší pluk
72nd Regiment of Foot
DD.MM.1845-18.05.1846
1. prapor 65. (2. Yorkshireského, Severoridingského) pěšího pluku
1st Battalion of the 65th (The 2nd Yorkshire, North Riding) Regiment of Foot
DD.MM.1845-18.05.1846
65. (2. Yorkshireský, Severoridingský) pěší pluk
65th (The 2nd Yorkshire, North Riding) Regiment of Foot
04.01.1853-16.09.1859
Victorijští střelci
Victoria Rifles
16.09.1859-DD.03.1860
1. Middlesexský střelecký dobrovolnícký sbor
1st Middlesex Rifle Volunteer Corps
02.11.1859-DD.MM.1859
Londýnský Skotský střelecký dobrovolnícky sbor
The London Scottish Rifle Volunteer Corps
14.12.1859-DD.12.1891
1. Londýnský (města Londýn dobrovolnícka střelecká brigáda) střelecký dobrovolnícky sbor
1st London (City of London Volunteer Rifle Brigade) Rifle Volunteer Corps
DD.MM.1859-DD.MM.1873
15. Middlesexský (London Scottish) střelecký dobrovolnícky sbor
15th Middlesex (London Scottish) Rifle Volunteer Corps
28.02.1860-DD.MM.1877
38. Middlesexský dobrovolnícky střelecký sbor
38th Middlesex Rifle Volunteer Corps
29.02.1860-DD.MM.1875
36. Middlesexský střelecký dobrovolnícky sbor
36th Middlesex Rifle Volunteer Corps
DD.03.1860-DD.MM.1867
1. Middlesexský (Victoria) střelecký dobrovolnícký sbor
1st Middlesex (Victoria) Rifle Volunteer Corps
31.03.1860-DD.MM.1866
28. Middlesexský (London Irish) střelecký dobrovolnícky sbor
28th Middlesex (London Irish) Rifle Volunteer Corps
30.04.1860-DD.MM.1861
40. Middlesexský střelecký dobrocolnícky sbor (rangeři centrálního Londýnu)
40th Middlesex Rifle Volunteer Corps (Central London Rangers)
20.08.1860-DD.MM.1861
37. Middlesexský střelecký dobrovolnícky sbor
37th Middlesex Rifle Volunteer Corps
DD.08.1860-DD.MM.1866
5. administrativní prapor Middlesexských dobrovolníků střelců
5th Administrative Battalion, Middlesex Rifle Volunteers
DD.03.1861-14.12.1867
? administrativní prapor Tower Hamlestkých dobrovolníků střelců
? Administrative Battalion, Tower Hamlets Rifle Volunteer Corps
DD.03.1861-14.12.1867
?. administrativní prapor Tower Hamlestkých dobrovolníků střelců
?. Administrative Battalion, Tower Hamlets Rifle Volunteer Corps
17.05.1861-25.05.1880
1. administrativní prapor Tower Hamlestkých dobrovolníků střelců
1st Administrative Battalion, Tower Hamlets Rifle Volunteer Corps
DD.MM.1861-DD.MM.1869
37. Middlesexský střelecký dobrovolnícky sbor
37th Middlesex Rifle Volunteer Corps
DD.MM.1861-DD.MM.1861
40. Middlesexský střelecký dobrocolnícky sbor (Gray\'s Inn rangeři střelci)
40th Middlesex Rifle Volunteer Corps (Gray\'s Inn Rifle Rangers)
DD.MM.1861-30.09.1880
40. Middlesexský střelecký dobrocolnícky sbor (rangeři střelci centrálního Londýnu)
40th Middlesex Rifle Volunteer Corps (Central London Rifle Rangers)
DD.MM.1866-03.09.1880
26. Middlesexský (celnic a doků) střelecký dobrovolnícky sbor
26th Middlesex (The Customs and the Docks) Rifle Volunteer Corps
DD.MM.1866-DD.MM.1869
28. Middlesexský (London Irish) střelecký dobrovolnícky sbor
28th Middlesex (London Irish) Rifle Volunteer Corps
DD.MM.1867-DD.12.1891
1. Middlesexský (Victoria) střelecký dobrovolnícký sbor
1st Middlesex (Victoria) Rifle Volunteer Corps
02.03.1868-03.09.1880
49. Middlesexský štřelecký dobrovolnícky sbor
49th Middlesex Rifle Volunteer Corps
DD.MM.1869-DD.MM.1873
28. Middlesexský (London Irish) střelecký dobrovolnícky sbor
28th Middlesex (London Irish) Rifle Volunteer Corps
DD.MM.1869-03.09.1880
37. Middlesexský (St. Gilesův a St. Georgeův, Bloomsburyjský) střelecký dobrovolnícky sbor
37th Middlesex (St. Giles\'s and St. George\'s, Bloomsbury) Rifle Volunteer Corps
DD.MM.1873-03.09.1880
15. Middlesexský (London Scottish) střelecký dobrovolnícky sbor
15th Middlesex (London Scottish) Rifle Volunteer Corps
DD.MM.1873-03.09.1880
28. Middlesexský (London Irish) střelecký dobrovolnícky sbor
28th Middlesex (London Irish) Rifle Volunteer Corps
DD.MM.1875-03.09.1880
36. Middlesexský střelecký dobrovolnícky sbor
36th Middlesex Rifle Volunteer Corps
DD.MM.1877-03.09.1880
38. Middlesexský (umělců) dobrovolnícky střelecký sbor
38th Middlesex (Artists) Rifle Volunteer Corps
25.05.1880-03.09.1880
3. Tower Hamletský dobrovolnícky střelecký sbor
3rd Tower Hamlets Rifle Volunteer Corps
03.09.1880-DD.MM.RRRR
15. Middlesexský (celnic a doků) střelecký dobrovolnícky sbor
15th Middlesex (The Customs and the Docks) Rifle Volunteer Corps
03.09.1880-DD.MM.1897
16. Middlesexský (London Irish) střelecký dobrovolnícky sbor
16th Middlesex (London Irish) Rifle Volunteer Corps
03.09.1880-DD.12.1891
18. Middlesexský střelecký dobrovolnícky sbor
18th Middlesex Rifle Volunteer Corps
03.09.1880-DD.MM.1887
19. Middlesexský (St. Gilesův a St. Georgeův, Bloomsburyjský) střelecký dobrovolnícky sbor
19th Middlesex (St. Giles\'s and St. George\'s, Bloomsbury) Rifle Volunteer Corps
03.09.1880-DD.12.1891
2. Tower Hamletský dobrovolnícky střelecký sbor
2nd Tower Hamlets Rifle Volunteer Corps
03.09.1880-DD.MM.1883
20. Middlesexský (umělců) dobrovolnícky střelecký sbor
20th Middlesex (Artists) Rifle Volunteer Corps
03.09.1880-DD.12.1891
24. Middlesexský štřelecký dobrovolnícky sbor
24th Middlesex Rifle Volunteer Corps
03.09.1880-DD.MM.1886
7. Middlesexský (London Scottish) dobrovolní střelci
7th Middlesex (London Scottish) Rifle Volunteers
DD.MM.1883-01.04.1908
20. Middlesexský (umělců) dobrovolnícky střelecký sbor
20th Middlesex (Artists) Rifle Volunteer Corps
DD.MM.1886-DD.12.1891
7. Middlesexský (London Scottish) dobrovolní střelci
7th Middlesex (London Scottish) Rifle Volunteers
DD.MM.1887-DD.12.1891
19. Middlesexský (St. Gilesův a St. Georgeův, Bloomsburyjský) střelecký dobrovolnícky sbor
19th Middlesex (St. Giles\'s and St. George\'s, Bloomsbury) Rifle Volunteer Corps
01.04.1888-DD.MM.1888
26. Middlesexský (cyklistický) střelecký dobrovolnícky sbor
26th Middlesex (Cyclist) Rifle Volunteer Corps
DD.MM.1888-DD.MM.1890
26. Middlesexský (cyklistický) střelecký dobrovolnícky sbor
26th Middlesex (Cyclist) Rifle Volunteer Corps
DD.MM.1889-DD.MM.1890
2. prapor Prince manžela osobní (střelecké brigády)
2nd Battalion of The Prince Consort\'s Own (Rifle Brigade)
DD.MM.1890-DD.12.1891
26. Middlesexský (cyklistický) střelecký dobrovolnícky sbor
26th Middlesex (Cyclist) Rifle Volunteer Corps
DD.12.1891-DD.MM.1893
1. Londýnský dobrovolnícky střelecký sbor (města Londýn dobrovolnícka střelecká brigáda)
1st London Volunteer Rifle Corps (City of London Volunteer Rifle Brigade)
DD.12.1891-01.06.1892
1. Middlesexský (Victoria) dobrovolnícký střelecký sbor
1st Middlesex (Victoria) Volunteer Rifle Corps
DD.12.1891-01.04.1908
15. Middlesexský (celnic a doků) dobrovolnícky střelecký sbor
15th Middlesex (The Customs and the Docks) Volunteer Rifle Corps
DD.12.1891-DD.MM.1900
18. Middlesexský dobrovolnícky střelecký sbor
18th Middlesex Volunteer Rifle Corps
DD.12.1891-01.04.1908
19. Middlesexský (St. Gilesův a St. Georgeův, Bloomsburyjský) dobrovolnícky střelecký sbor
19th Middlesex (St. Giles\'s and St. George\'s, Bloomsbury) Volunteer Rifle Corps
DD.12.1891-DD.MM.1894
2. Tower Hamletský sbor dobrovolních střelců
2nd Tower Hamlets Volunteer Rifle Corps
DD.12.1891-DD.MM.1899
26. Middlesexský (cyklistický) dobrovolnícky střelecký sbor
26th Middlesex (Cyclist) Volunteer Rifle Corps
DD.12.1891-01.04.1908
7. Middlesexský (London Scottish) dobrovolnícky střelecký sbor
7th Middlesex (London Scottish) Volunteer Rifle Corps
01.06.1892-01.04.1908
1. Middlesexský (Victoria a St. Georgeův) dobrovolnícký střelecký sbor
1st Middlesex (Victoria and St. George\'s) Volunteer Rifle Corps
DD.MM.1893-01.04.1908
1. Londýnský dobrovolnícky střelecký sbor (města Londýn dobrovolnícka střelecká brigáda)
1st London Volunteer Rifle Corps (City of London Volunteer Rifle Brigade)
DD.MM.1894-01.04.1908
2. Tower Hamletský sbor dobrovolních střelců
2nd Tower Hamlets Volunteer Rifle Corps
DD.MM.1897-01.04.1908
16. Middlesexský (London Irish) střelecký dobrovolnícky sbor
16th Middlesex (London Irish) Rifle Volunteer Corps
DD.MM.1899-DD.MM.1904
26. Middlesexský (cyklistický) dobrovolnícky střelecký sbor
26th Middlesex (Cyclist) Volunteer Rifle Corps
DD.MM.1900-01.04.1908
18. Middlesexský dobrovolnícky střelecký sbor
18th Middlesex Volunteer Rifle Corps
23.07.1901-01.04.1908
Města Londýn Imperiální dobrovolná jízda (Rough Riders)
City of London Imperial Yeomanry (Rough Riders)
DD.MM.1904-01.04.1908
26. Middlesexský (cyklistický) dobrovolnícky střelecký sbor
26th Middlesex (Cyclist) Volunteer Rifle Corps
01.04.1908-31.05.1912
10. (Londýnského hrabství) prapor Londýnského pluku (Paddingtonští střelci)
10th (County of London) Battalion of The London Regiment (Paddington Rifles)
01.04.1908-DD.03.1915
11. (Londýnského hrabství) prapor Londýnského pluku (Finsburyjští střelci)
11th (County of London) Battalion of The London Regiment (Finsbury Rifles)
01.04.1908-DD.03.1915
12. (Londýnského hrabství) prapor Londýnského pluku (Rangeři)
12th (County of London) Battalion of The London Regiment (The Rangers)
01.04.1908-DD.03.1915
14. (Londýnského hrabství) prapor Londýnského pluku (London Scottish)
14th (County of London) Battalion of The London Regiment (London Scottish)
01.04.1908-DD.03.1915
17. (Londýnského hrabství) prapor Londýnského pluku (Poplarští a Stepneyští střelci)
17th (County of London) Battalion of The London Regiment (Poplar and Stepney Rifles)
01.04.1908-DD.MM.191R
18. (Londýnského hrabství) prapor Londýnského pluku (Londýnští Irští střelci)
18th (County of London) Battalion of The London Regiment (London Irish Rifles)
01.04.1908-DD.03.1915
25. (cyklistický) (Londýnského hrabství) prapor Londýnského pluku
25th (Cyclists) (County of London) Battalion of The London Regiment
01.04.1908-DD.MM.1909
27. (Londýnského hrabství) prapor Londýnského pluku (Inns of Court)
27th (County of London) Battalion of The London Regiment (Inns of Court)
01.04.1908-DD.MM.1922
28. (Londýnského hrabství) prapor Londýnského pluku (umělecští střelci)
28th (County of London) Battalion of The London Regiment (Artists Rifles)
01.04.1908-DD.03.1915
4. (města Londýn) prapor Londýnského pluku (Královských střelců)
4th (City of London) Battalion of The London Regiment (Royal Fusiliers)
01.04.1908-DD.03.1915
5. (města Londýn) prapor Londýnského pluku (Londýnská střelecká brigáda)
5th (City of London) Battalion of The London Regiment (London Rifle Brigade)
01.04.1908-DD.03.1915
5. (města Londýn) prapor Londýnského pluku (Londýnská střelecká brigáda)
5th (City of London) Battalion of The London Regiment (London Rifle Brigade)
01.04.1908-DD.MM.RRRR
8. prapor (města Londýn) Londýnského pluku (poštovních střelců)
8th (City of London) Battalion of The London Regiment (Post Office Rifles)
01.04.1908-DD.03.1915
9. (Londýnského hrabství) prapor Londýnského pluku (střelci Královny Victorie)
9th (County of London) Battalion of The London Regiment (Queen Victoria\'s Rifles)
01.04.1908-24.08.1908
Města Londýn dobrovolná jízda (Rough Riders)
City of London Yeomanry (Rough Riders)
24.08.1908-DD.MM.1912
1. města Londýn dobrovolná jízda (Rough Riders)
1st City of London Yeomanry (Rough Riders)
DD.MM.1909-DD.04.1932
Inns of Court výcvikové důstojnícké středisko
Inns of Court Officer Training Corps
22.06.1911-DD.MM.1913
2. prapor Královského munsterského fyzilírského pluku
2nd Battalion of the Royal Munster Fusiliers
17.10.1912-09.01.1913
10. (Londýnského hrabství) prapor Londýnského pluku
10th (County of London) Battalion of The London Regiment
DD.MM.1912-16.02.1920
1. města Londýn dobrovolná jízda (Rough Riders)
1st City of London Yeomanry (Rough Riders)
09.01.1913-DD.03.1915
10. (Londýnského hrabství) prapor Londýnského pluku (Hackney)
10th (County of London) Battalion of The London Regiment (Hackney)
04.08.1914-05.08.1914
1/25. cyklistický prapor Londýnského pluku
1/25th (Cyclist) Battalion of The London Regiment
DD.03.1915-07.02.1920
1/4. (města Londýn) prapor Londýnského pluku (Královských střelců)
1/4th (City of London) Battalion of The London Regiment (Royal Fusiliers)
DD.03.1915-07.02.1920
1/9. (Londýnského hrabství) prapor Londýnského pluku (střelci Královny Victorie)
1/9th (County of London) Battalion of The London Regiment (Queen Victoria\'s Rifles)
01.04.1915-07.04.1915
10. peruť RFC
No. 10 Squadron RFC
13.04.1915-11.05.1915
15. peruť RFC
No. 15 Squadron RFC
11.05.1915-05.08.1915
14. peruť RFC
No. 14 Squadron RFC
05.08.1915-15.11.1915
17. peruť RFC
No. 17 Squadron RFC
01.09.1915-07.02.1916
24. peruť RFC
No. 24 Squadron RFC
05.11.1915-10.12.1915
27. peruť RFC
No. 27 Squadron RFC
15.04.1916-30.06.1916
39. peruť RFC
No. 39 Squadron RFC
15.05.1916-17.11.1916
52. peruť RFC
No. 52 Squadron RFC
23.09.1917-03.10.1917
93. peruť RFC
No. 93 Squadron RFC
27.11.1917-01.04.1918
85. peruť RFC
No. 85 Squadron RFC
19.12.1917-01.04.1918
87. peruť RFC
No. 87 Squadron RFC
01.04.1918-22.05.1918
85. peruť RAF
No. 85 Squadron RAF
01.04.1918-24.04.1918
87. peruť RAF
No. 87 Squadron RAF
02.04.1918-16.04.1918
88. peruť RAF
No. 88 Squadron RAF
14.06.1918-22.07.1918
108. peruť RAF
No. 108 Squadron RAF
15.06.1918-01.09.1918
110. peruť RAF
No. 110 Squadron RAF
27.07.1918-28.09.1918
116. peruť RAF
No. 116 Squadron RAF
07.08.1918-11.09.1918
154. peruť RAF
No. 154 Squadron RAF
27.08.1918-07.03.1919
91. peruť RAF
No. 91 Squadron RAF
14.09.1918-07.12.1918
155. peruť RAF
No. 155 Squadron RAF
28.09.1918-20.11.1918
116. peruť RAF
No. 116 Squadron RAF
30.09.1918-01.02.1919
138. peruť RAF
No. 138 Squadron RAF
01.10.1918-20.11.1918
95. peruť RAF
No. 95 Squadron RAF
17.03.1919-30.06.1919
107. peruť RAF
No. 107 Squadron RAF
08.10.1919-16.01.1920
207. peruť RAF
No. 207 Squadron RAF
08.10.1919-31.12.1919
32. peruť RAF
No. 32 Squadron RAF
08.10.1919-31.12.1919
41. peruť RAF
No. 41 Squadron RAF
08.10.1919-DD.01.1920
84. peruť RAF
No. 84 Squadron RAF
15.10.1919-31.12.1919
10. peruť RAF
No. 10 Squadron RAF
15.10.1919-31.12.1919
83. peruť RAF
No. 83 Squadron RAF
20.11.1919-13.12.1919
22. peruť RAF
No. 22 Squadron RAF
DD.MM.191R-DD.03.1915
18. (Londýnského hrabství) prapor Londýnského pluku (Londýnští Irští střelci)
18th (County of London) Battalion of The London Regiment (London Irish Rifles)
DD.01.1920-30.01.1920
84. peruť RAF
No. 84 Squadron RAF
01.02.1920-15.02.1927
24. peruť RAF
No. 24 Squadron RAF
07.02.1920-07.02.1922
1/5. (města Londýn) prapor Londýnského pluku (Londýnská střelecká brigáda)
1/5th (City of London) Battalion of The London Regiment (London Rifle Brigade)
07.02.1920-10.08.1937
10. Londýnský pluk (Hackney) střelecké brigády
10th London Regiment (Hackney) of The Rifle Brigade
07.02.1920-DD.MM.1922
11. (Londýnského hrabství) prapor Londýnského pluku (Finsburyjští střelci)
11th (County of London) Battalion of The London Regiment (Finsbury Rifles)
07.02.1920-DD.MM.1922
12. (Londýnského hrabství) prapor Londýnského pluku (Rangeři)
12th (County of London) Battalion of The London Regiment (The Rangers)
07.02.1920-DD.MM.1922
14. (Londýnského hrabství) prapor Londýnského pluku (London Scottish)
14th (County of London) Battalion of The London Regiment (London Scottish)
07.02.1920-DD.MM.1922
17. (Londýnského hrabství) prapor Londýnského pluku (Poplarští a Stepneyští střelci)
17th (County of London) Battalion of The London Regiment (Poplar and Stepney Rifles)
07.02.1920-DD.MM.1922
25. (Londýnského hrabství) cyklistický prapor Londýnského pluku
25th (County of London) Cyclist Battalion of The London Regiment
07.02.1920-DD.MM.1922
4. (města Londýn) prapor Londýnského pluku (Královských střelců)
4th (City of London) Battalion of The London Regiment (Royal Fusiliers)
07.02.1920-DD.MM.1922
9. (Londýnského hrabství) prapor Londýnského pluku (střelci Královny Victorie)
9th (County of London) Battalion of The London Regiment (Queen Victoria\'s Rifles)
12.04.1920-12.03.1921
39. peruť RAF
No. 39 Squadron RAF
07.02.1922-DD.MM.1922
18. (Londýnského hrabství) prapor Londýnského pluku (Londýnští Irští střelci)
18th (County of London) Battalion of The London Regiment (London Irish Rifles)
DD.MM.1922-15.12.1935
11. Londýnský pluk (Finsburyjští střelci)
11th London Regiment (Finsbury Rifles)
DD.MM.1922-10.08.1937
12. Londýnský pluk (Rangeři)
12th London Regiment (The Rangers)
DD.MM.1922-08.10.1937
14. Londýnský pluk (London Scottish)
14th London Regiment (London Scottish)
DD.MM.1922-15.12.1935
4. pluk města Londýn (Královských střelců)
4th City of London Regiment (Royal Fusiliers)
DD.MM.1922-10.08.1937
9. Londýnský pluk (střelci Královny Victorie)
9th London Regiment (Queen Victoria\'s Rifles)
01.04.1923-21.09.1932
32. peruť RAF
No. 32 Squadron RAF
01.04.1924-30.06.1924
13. peruť RAF
No. 13 Squadron RAF
18.01.1927-01.10.1938
600. peruť RAF
No. 600 Squadron RAF
18.01.1927-02.09.1939
601. peruť RAF
No. 601 Squadron RAF
06.02.1927-17.09.1932
23. peruť RAF
No. 23 Squadron RAF
17.03.1930-02.09.1939
604. peruť RAF
No. 604 Squadron RAF
10.07.1933-25.02.1946
24. peruť RAF
No. 24 Squadron RAF
10.05.1934-23.05.1939
17. peruť RAF
No. 17 Squadron RAF
10.05.1934-04.10.1935
3. peruť RAF
No. 3 Squadron RAF
15.12.1935-01.01.1939
60. (města Londýn) protiletadlová brigáda R.A.
60th (City of London) Anti-Aircraft Brigade, RA
15.12.1935-DD.10.1938
61. (Finsburyjští střelci) protiletadlová brigáda R.A.
61st (Finsbury Rifles) Anti-Aircraft Brigade, RA
10.02.1936-16.04.1936
610. peruť RAF
No. 610 Squadron RAF
10.02.1936-01.04.1936
611. peruť RAF
No. 611 Squadron RAF
28.08.1936-01.05.1939
3. peruť RAF
No. 3 Squadron RAF
03.09.1936-15.11.1937
46. peruť RAF
No. 46 Squadron RAF
08.03.1937-15.03.1937
80. peruť RAF
No. 80 Squadron RAF
01.06.1937-24.08.1938
615. peruť RAF
No. 615 Squadron RAF
01.08.1937-03.09.1939
Umělecští střelci Střelecké brigády (osobní Prince manžela)
The Artists Rifles of The Rifle Brigade (Prince Consort\'s Own)
10.08.1937-01.01.1947
5. (Hackney) prapor Královského Berkshireského pluku
5th (Hackney) Battalion of The Royal Berkshire Regiment
10.08.1937-31.03.1939
Rangeři Králových Královských sborů
The Rangers of The King\'s Royal Rifle Corps
DD.07.1938-DD.MM.1939
11. (města Londýn dobrovolná jízda) lehká protiletadlová brigáda R.A.
11th (City of London Yeomanry) Light Anti-Aircraft Brigade, RA
01.10.1938-04.10.1938
600. peruť RAF
No. 600 Squadron RAF
04.10.1938-25.08.1939
600. peruť RAF
No. 600 Squadron RAF
DD.10.1938-01.01.1939
61. (Middlesexská) protiletadlová brigáda R.A.
61st (Middlesex) Anti-Aircraft Brigade, RA
01.01.1939-01.06.1940
60. (města Londýn) protiletadlový pluk R.A.
60th (City of London) Anti-Aircraft Regiment, RA
01.02.1939-03.09.1939
Velitelství záloh
Reserve Command
02.09.1939-09.09.1939
17. peruť RAF
No. 17 Squadron RAF
02.09.1939-10.09.1939
3. peruť RAF
No. 3 Squadron RAF
02.09.1939-15.11.1939
615. peruť RAF
No. 615 Squadron RAF
17.09.1939-12.10.1939
3. peruť RAF
No. 3 Squadron RAF
10.10.1939-09.05.1940
145. peruť RAF
No. 145 Squadron RAF
30.10.1939-24.02.1940
248. peruť RAF
No. 248 Squadron RAF
13.11.1939-28.01.1940
3. peruť RAF
No. 3 Squadron RAF
14.11.1939-15.11.1939
607. peruť RAF
No. 607 Squadron RAF
30.12.1939-09.05.1940
92. peruť RAF
No. 92 Squadron RAF
DD.MM.1939-01.04.1947
11. (města Londýn dobrovolná jízda) lehký protiletadlový pluk R.A.
11th (City of London Yeomanry) Light Anti-Aircraft Regiment, RA
28.01.1940-10.05.1940
3. peruť RAF
No. 3 Squadron RAF
10.02.1940-10.02.1940
212. peruť RAF
No. 212 Squadron RAF
08.05.1940-24.05.1940
253. peruť RAF
No. 253 Squadron RAF
16.05.1940-04.07.1940
257. peruť RAF
No. 257 Squadron RAF
16.05.1940-19.08.1940
64. peruť RAF
No. 64 Squadron RAF
20.05.1940-30.05.1940
3. peruť RAF
No. 3 Squadron RAF
22.05.1940-04.06.1940
607. peruť RAF
No. 607 Squadron RAF
22.05.1940-29.08.1940
615. peruť RAF
No. 615 Squadron RAF
25.05.1940-08.06.1940
17. peruť RAF
No. 17 Squadron RAF
DD.05.1940-15.06.1940
81. peruť RAF
No. 81 Squadron RAF
01.06.1940-01.04.1947
60. těžký protiletadlový pluk R.A. (města Londýn)
60th Heavy Anti-Aircraft Regiment, RA (City of London)
04.06.1940-19.08.1940
111. peruť RAF
No. 111 Squadron RAF
14.06.1940-18.06.1940
212. peruť RAF
No. 212 Squadron RAF
21.06.1940-04.07.1940
501. peruť RAF
No. 501 Squadron RAF
03.07.1940-06.08.1940
1. peruť RCAF
No. 1 Squadron RCAF
12.07.1940-DD.10.1945
Inspektorát československého letectva
Czechoslovak Inspectorate General
19.08.1940-03.09.1940
616. peruť RAF
No. 616 Squadron RAF
19.08.1940-03.09.1940
85. peruť RAF
No. 85 Squadron RAF
29.08.1940-03.01.1941
253. peruť RAF
No. 253 Squadron RAF
03.09.1940-08.09.1940
111. peruť RAF
No. 111 Squadron RAF
03.09.1940-10.09.1940
66. peruť RAF
No. 66 Squadron RAF
06.09.1940-26.09.1940
504. peruť RAF
No. 504 Squadron RAF
07.09.1940-25.02.1941
605. peruť RAF
No. 605 Squadron RAF
10.09.1940-17.12.1940
501. peruť RAF
No. 501 Squadron RAF
16.12.1940-21.04.1941
615. peruť RAF
No. 615 Squadron RAF
DD.MM.1940-DD.MM.1945
Výbor pro zvláštní operace
Special Operations Executive
05.01.1941-07.04.1941
1. peruť RAF
No. 1 Squadron RAF
26.02.1941-01.04.1941
17. peruť RAF
No. 17 Squadron RAF
DD.03.1941-05.09.1941
1416. letka RAF
No. 1416 Flight RAF
07.04.1941-01.05.1941
1. peruť RAF
No. 1 Squadron RAF
07.04.1941-29.05.1941
302. peruť RAF
No. 302 Squadron RAF
22.04.1941-01.06.1941
258. peruť RAF
No. 258 Squadron RAF
24.04.1941-20.04.1942
116. peruť RAF
No. 116 Squadron RAF
29.05.1941-20.07.1941
312. peruť RAF
No. 312 Squadron RAF
01.06.1941-14.06.1941
1. peruť RAF
No. 1 Squadron RAF
14.06.1941-10.07.1941
258. peruť RAF
No. 258 Squadron RAF
10.07.1941-14.01.1942
602. peruť RAF
No. 602 Squadron
12.08.1941-05.12.1942
414. peruť RCAF
No. 414 Squadron RCAF
21.10.1941-08.07.1942
485. peruť RNZAF
No. 485 Squadron RNZAF
19.11.1941-03.07.1944
287. peruť RAF
No. 287 Squadron RAF
04.03.1942-13.05.1942
602. peruť RAF
No. 602 Squadron
20.04.1942-12.12.1943
116. peruť RAF
No. 116 Squadron RAF
23.04.1942-30.06.1942
316. peruť RAF
No. 316 Squadron RAF
05.05.1942-30.06.1942
302. peruť RAF
No. 302 Squadron RAF
14.05.1942-31.05.1942
402. peruť RCAF
No. 402 Squadron RCAF
03.06.1942-13.07.1942
611. peruť RAF
No. 611 Squadron RAF
30.06.1942-07.07.1942
302. peruť RAF
No. 302 Squadron RAF
30.06.1942-07.07.1942
316. peruť RAF
No. 316 Squadron RAF
30.06.1942-07.07.1942
317. peruť RAF
No. 317 Squadron RAF
07.07.1942-21.09.1942
302. peruť RAF
No. 302 Squadron RAF
07.07.1942-30.07.1942
316. peruť RAF
No. 316 Squadron RAF
08.07.1942-29.07.1942
616. peruť RAF
No. 616 Squadron RAF
16.07.1942-31.07.1942
350. peruť RAF
No. 350 Squadron RAF
28.07.1942-21.09.1942
111. peruť RAF
No. 111 Squadron RAF
30.07.1942-15.09.1942
308. peruť RAF
No. 308 Squadron RAF
13.08.1942-21.03.1943
402. peruť RCAF
No. 402 Squadron RCAF
14.08.1942-20.08.1942
611. peruť RAF
No. 611 Squadron RAF
21.09.1942-29.10.1942
308. peruť RAF
No. 308 Squadron RAF
24.09.1942-23.01.1943
401. peruť RCAF
No. 401 Squadron RCAF
29.09.1942-01.02.1943
302. peruť RAF
No. 302 Squadron RAF
06.10.1942-11.10.1942
421. peruť RCAF
No. 421 Squadron RCAF
15.10.1942-08.04.1944
510. peruť RAF
No. 510 Squadron RAF
29.10.1942-01.06.1943
515. peruť RAF
No. 515 Squadron RAF
02.11.1942-24.11.1942
412. peruť RCAF
No. 412 Squadron RCAF
23.01.1943-07.08.1943
403. peruť RCAF
No. 403 Squadron RCAF
29.01.1943-01.03.1943
421. peruť RCAF
No. 421 Squadron RCAF
01.02.1943-29.05.1943
416. peruť RCAF
No. 416 Squadron RCAF
05.02.1943-05.03.1943
303. peruť RAF
No. 303 Squadron RAF
01.03.1943-05.03.1943
350. peruť RAF
No. 350 Squadron RAF
12.03.1943-26.03.1943
303. peruť RAF
No. 303 Squadron RAF
13.03.1943-23.03.1943
421. peruť RCAF
No. 421 Squadron RCAF
22.03.1943-08.04.1943
411. peruť RCAF
No. 411 Squadron RCAF
08.04.1943-01.06.1943
303. peruť RAF
No. 303 Squadron RAF
17.05.1943-06.08.1943
421. peruť RCAF
No. 421 Squadron RCAF
01.06.1943-20.06.1943
302. peruť RAF
No. 302 Squadron RAF
01.06.1943-21.06.1943
317. peruť RAF
No. 317 Squadron RAF
18.06.1943-14.02.1944
512. peruť RAF
No. 512 Squadron RAF
04.07.1943-DD.MM.1943
127. (kanadské) polní letiště RAF
No. 127 (RCAF) Airfield RAF
08.08.1943-17.09.1943
165. peruť RAF
No. 165 Squadron RAF
13.08.1943-17.09.1943
66. peruť RAF
No. 66 Squadron RAF
21.09.1943-11.11.1943
308. peruť RAF
No. 308 Squadron RAF
22.09.1943-19.12.1943
306. peruť RAF
No. 306 Squadron RAF
14.10.1943-17.04.1944
127. (kanadské) polní letiště RAF
No. 127 (RCAF) Airfield RAF
14.10.1943-12.05.1944
17. křídlo RAF
No. 17 Wing RAF
14.10.1943-24.02.1944
403. peruť RCAF
No. 403 Squadron RCAF
14.10.1943-02.03.1944
421. peruť RCAF
No. 421 Squadron RCAF
01.11.1943-01.04.1944
133. (polské) polní letiště RAF
No. 133 (Polish) Airfield RAF
13.11.1943-19.12.1943
315. peruť RAF
No. 315 Squadron RAF
02.12.1943-30.12.1943
400. peruť RCAF
No. 400 Squadron RCAF
12.12.1943-02.07.1944
116. peruť RAF
No. 116 Squadron RAF
01.01.1944-15.03.1944
306. peruť RAF
No. 306 Squadron RAF
01.01.1944-24.03.1944
315. peruť RAF
No. 315 Squadron RAF
01.02.1944-14.02.1944
575. peruť RAF
No. 575 Squadron RAF
12.02.1944-17.04.1944
416. peruť RCAF
No. 416 Squadron RCAF
29.02.1944-18.04.1944
403. peruť RCAF
No. 403 Squadron RCAF
DD.02.1944-DD.12.1944
Vrchní velitelství spojeneckých expedičních sil
Supreme Headquarters Allied Expeditionary Force
08.03.1944-18.04.1944
421. peruť RCAF
No. 421 Squadron RCAF
16.03.1944-30.03.1944
129. peruť RAF
No. 129 Squadron RAF
20.03.1944-01.04.1944
306. peruť RAF
No. 306 Squadron RAF
28.03.1944-01.04.1944
315. peruť RAF
No. 315 Squadron RAF
24.06.1944-27.06.1944
661. peruť RAF
No. 661 Squadron RAF
05.09.1944-13.09.1946
147. peruť RAF
No. 147 Squadron RAF
22.06.1945-24.06.1945
2. letecká divize
2nd Air Division
10.05.1946-27.03.1949
601. peruť RAF
No. 601 Squadron RAF
10.05.1946-28.03.1949
604 peruť RAF
No. 604 Squadron RAF
01.01.1947-01.04.1967
1. prapor Londýnských Irských střelců Královských Ulsterských střelců
1st Battalion, London Irish Rifles of The Royal Ulster Rifles
01.01.1947-10.03.1955
648. těžký protiletadlový pluk R.A. (Královský Berkshireský)
648th Heavy Anti-Aircraft Regiment, RA (Royal Berkshire)
01.01.1947-01.07.1947
Umělecští střelci Střelecké brigády (osobní Prince manžela)
The Artists Rifles, The Rifle Brigade (Prince Consort\'s Own)
01.01.1947-01.07.1947
Umělecští střelci Střelecké brigády (osobní Prince manžela)
The Artists Rifles, The Rifle Brigade (Prince Consort\'s Own)
01.04.1947-10.03.1955
460. těžký protiletadlový pluk R.A. (města Londýn)
460th Heavy Anti-Aircraft Regiment, RA (City of London)
01.04.1947-01.07.1955
461. (Middlesexský) těžký protiletadlový pluk R.A.
461st (Middlesex) Heavy Anti-Aircraft Regiment, RA
01.04.1947-10.03.1955
656. lehký protiletadlový pluk R.A. (Střelecká brigáda)
656th Light Anti-Aircraft Regiment RA (Rifle Brigade)
01.04.1947-01.10.1956
Města Londýn dobrovolná jízda (Rough Riders)
The City of London Yeomanry (Rough Riders)
01.04.1947-01.05.1960
Rangeři Prince manžela osobní (střelecké brigády)
The Rangers of The Rifle Brigade (Prince Consort\'s Own)
01.04.1947-01.05.1961
Střelci Královny Victorie Královych Královských střeleckých sborů
Queen Victoria\'s Rifles of The King\'s Royal Rifle Corps
19.07.1948-01.03.1955
31. peruť RAF
No. 31 Squadron RAF
01.05.1949-10.03.1957
661. peruť RAF
No. 661 Squadron RAF
DD.MM.1949-DD.MM.1952
Severoatlantická aliance
North Atlantic Treaty Organization
DD.MM.1950-DD.MM.1951
1. prapor Bedfordshireského a Hertfordshireského pluku
1st Battalion of the Bedfordshire and Hertfordshire Regiment
01.05.1951-15.04.1972
3. letecká armáda
Third Air Force
10.03.1955-01.05.1961
512. lehký protiletadlový pluk R.A.
512th Light Anti-Aircraft Regiment RA
01.05.1960-DD.MM.1966
Londýnská střelecká brigáda / Rangeři
London Rifle Brigade / Rangers
01.05.1961-01.10.1961
300. lehký protiletadlový pluk R.A.
300th Light Anti-Aircraft Regiment RA
01.05.1961-01.04.1967
Královnini Královští střelci Královych Královských střeleckých sborů
Queen\'s Royal Rifles of The King\'s Royal Rifle Corps
DD.MM.1966-01.04.1967
3. zelené kabáty střelecké brigády (Lodýnská střelecká brigáda / Rangeři) Střelecké brigády (osobní Prince manžela)
3rd Green Jackets of The Rifle Brigade (London Rifle Brigade/Rangers), The Rifle Brigade (Prince Consort\'s Own)
01.04.1967-DD.MM.RRRR
21. pluk specielní vzdušní služby (umělci) (dobrovolníci)
21st Special Air Service Regiment (Artists) (Volunteers)
01.04.1967-01.04.1975
A rota (Královnini Královští střelci) 5. praporu (T) Královských zelených kabátů
A Company (Queen\'s Royal Rifles), 5th (T) Battalion of The Royal Green Jackets
01.04.1967-01.07.1999
B rota (Královnini Královští střelci) 4. (V) praporu Královských zelených kabátů
B Company (Queen\'s Royal Rifles), 4th (V) Battalion of The Royal Green Jackets
01.04.1967-01.04.1975
B rota (Rangeři Londýnské střelecké brigády) 5. (T) praporu Královských zelených kabátů
B Company (London Rifle Brigade Rangers), 5th (T) Battalion of The Royal Green Jackets
01.04.1967-01.07.1999
C rota (Rangeři Londýnské střelecké brigády) 4. (V) praporu Královských zelených kabátů
C Company (London Rifle Brigade Rangers), 4th (V) Battalion of The Royal Green Jackets
01.04.1967-18.04.1978
D rota (Londýnských Irských střelců) Severoirských milicií
D Company (London Irish Rifles), North Irish Militia
01.04.1967-20.04.1993
G rota (London Scottish) 51. dobrovolníků horalů
G Company (London Scottish) of the 51st Highland Volunteers
01.01.1969-01.04.1975
Inns of Court a City dobrovolná jízda
The Inns of Court and City Yeomanry
18.04.1978-20.04.1993
D rota (Londýnských Irských střelců) 4. (V) praporu Královských Irských rangerů (Severoirské milice)
D Company (London Irish Rifles), 4th (V) Battalion of The Royal Irish Rangers (North Irish Militia)
20.04.1993-01.05.1999
D rota (Londýnských Irských střelců) Londýnského pluku
D Company (London Irish Rifles) of The London Regiment
01.07.1999-01.04.2006
F (Královských zelených kabátů) rota Londýnského pluku
F (Royal Green Jackets) Company of The London Regiment
01.07.1999-DD.MM.RRRR
G (Královských zelených kabátů) rota Londýnského pluku
G (Royal Green Jackets) Company of The London Regiment
DD.04.2002-DD.12.2002
1. prapor Královského Gloucestershireského, Berkshireského a Wiltshireského pluku
1st Bnattalion of The Royal Gloucestershire, Berkshire and Wiltshire Regiment
DD.06.2003-DD.MM.RRRR
1. prapor Královského Gloucestershireského, Berkshireského a Wiltshireského pluku
1st Bnattalion of The Royal Gloucestershire, Berkshire and Wiltshire Regiment
01.04.2006-01.02.2007
F rota Královských střeleckých dobrovolníků
F Company of The Royal Rifle Volunteers
01.04.2006-01.02.2007
G rota Královských střeleckých dobrovolníků
G Company, The Royal Rifle Volunteers
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
1. skupina armád
1st Army Group
DD.MM.RRRR-20.01.1815
2. Královský prapor veteránů
2nd Royal Veteran Battalion
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
2. prapor Královského pluku Prince z Walesu
2nd Battalion of The Princess of Wales\'s Royal Regiment
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
661. peruť RAF
No. 661 Squadron RAF
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Coldstreamský gardový pluk
The Coldstream Guards
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Domácí jezdecký jízdní pluk
The Household Cavalry Mounted Regiment
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
F rota 7. praporu Střelců
F Company, 7th Battalion of The Rifles
DD.MM.RRRR-13.06.1917
Generální velitelství Amerických expedičních sil
General Headquarters, American Expeditionary Forces
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Granátnický gardový pluk
The Grenadier Guards
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Inns of Court pluk
The Inns of Court Regiment
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Irský gardový pluk
The Irish Guards
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Královnin královský husarský pluk
The Queen\'s Royal Hussars
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Královský anglický pluk
The Royal Anglian Regiment
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Královský fyzilírský pluk
The Royal Regiment of Fusiliers
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Královský jezdecký miliční pluk
The Royal Yeomanry
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Královský pluk princezny z Walesu
The Princess of Wales\'s Royal Regiment
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Londýnský pluk
The London Regiment
DD.MM.RRRR-01.04.1967
Londýnští Skoté Gordových horalů
The London Scottish of The Gordon Highlanders
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Modrý a královský pluk
The Blues and Royals
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Pluk tělesné stráže
The Life Guards
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Skotský gardový pluk
The Scots Guards
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Velšský gardový pluk
The Welsh Guards
Průmyslové podniky:
Industry:
DD.MM.1808-DD.MM.1833
?
DD.MM.1808-DD.MM.1830
David Napier
DD.MM.1830-DD.MM.1848
David Napier
DD.MM.1833-DD.MM.1846
Adams & Hooper
DD.MM.1846-DD.MM.1895
Hooper & Co.
DD.MM.1848-DD.MM.1903
D. Napier & Son
DD.MM.1860-DD.MM.1989
Frederick Sage & Co. Ltd.
DD.MM.1868-DD.MM.RRRR
Marsh, Jones & Cribb Ltd.
DD.MM.1879-DD.MM.1889
Anglo-American Brush Electric Light Corp.
DD.MM.1884-DD.MM.1888
Maxim Gun Co. Ltd.
DD.MM.1889-DD.MM.1889
Anglo-American Brush Electric Light Corp.
DD.MM.1889-DD.MM.189R
Brush Electrical Engineering Co., Ltd.
DD.MM.1895-DD.MM.1940
Hooper & Co., Ltd.
DD.MM.1896-DD.MM.1897
Maxim-Nordenfelt Guns and Ammunition Co. Ltd.
DD.MM.1900-DD.MM.1969
Harris Lebus, Ltd.
DD.MM.1903-DD.MM.1913
D. Napier & Son
DD.MM.1905-DD.MM.1916
A. Darracq & Co. (1905) Ltd.
DD.11.1908-DD.MM.1919
Short Brothers Ltd.
17.06.1909-DD.MM.1912
Handley Page Ltd.
DD.MM.1910-DD.MM.1914
Blériot Aeronautics Ltd.
DD.MM.1911-DD.MM.1920
Grahame-White Aviation Co. Ltd.
DD.MM.1912-DD.MM.1920
Aircraft Manufacturing Co., Ltd.
DD.MM.1912-DD.MM.1924
F. W. Berwick & Co. Ltd.
DD.MM.1912-DD.MM.1929
Handley Page Ltd.
DD.MM.1912-DD.MM.1914
Hewlett & Blondeau Ltd.
DD.MM.1912-DD.04.1914
W. H. Ewen Aviation Co.
DD.07.1913-DD.MM.191R
Franco-British Aviation SA
DD.MM.1913-DD.MM.1961
D. Napier & Son, Ltd.
DD.04.1914-DD.MM.1914
British Caudron Co. Ltd.
DD.04.1914-DD.MM.1924
British Caudron Co. Ltd.
DD.MM.1914-DD.MM.1917
Jouques Aviation Works
DD.MM.1914-DD.MM.191R
Vickers Ltd. (Aviation Department)
DD.MM.1914-DD.04.1914
W. H. Ewen Aviation Co.
15.07.1915-DD.03.1960
The Fairey Aviation Co., Ltd.
DD.MM.1915-DD.MM.1919
Whitehead Aircraft Co. Ltd.
DD.11.1916-DD.08.1920
Nieuport & General Aircraft Co., Ltd.
DD.MM.1916-DD.MM.1935
Darracq Motor Engineering Co. Ltd.
DD.MM.1917-14.10.1919
Kingsbury Aviation Co., Ltd.
DD.MM.1917-31.12.1918
National Aircraft Factory No.1
31.12.1918-DD.04.1920
Government Salvage Depot
DD.MM.1918-DD.MM.1920
The Alliance Aeroplane Co., Ltd.
14.10.1919-DD.MM.1921
Kingsbury Engineering Co., Ltd.
DD.MM.1919-DD.MM.1943
Short Brothers (Rochester and Bedford) Ltd.
DD.MM.191R-DD.MM.196R
Harland & Wolff Ltd.
DD.MM.191R-DD.MM.1917
Wells Aviation Co. Ltd.
DD.04.1920-DD.MM.1925
Aircraft Disposal Co., Ltd.
25.09.1920-DD.MM.1934
The de Havilland Aircraft Co., Ltd.
DD.MM.1920-DD.MM.1922
Grahame-White Co. Ltd.
DD.MM.1921-DD.MM.1927
Angus Sanderson (1921) Ltd.
DD.MM.1921-DD.MM.1921
Sir William Angus, Sanderson & Co. Ltd.
DD.MM.1925-DD.MM.1930
The Imperial & Foreign Corp., Ltd.
DD.MM.1927-DD.MM.1977
Vickers-Armstrongs Ltd.
DD.MM.1930-27.02.1931
Monospar Wing Co. Ltd.
27.02.1931-DD.MM.1934
General Aircraft Ltd.
DD.MM.1934-DD.01.1949
General Aircraft Ltd.
DD.MM.1934-DD.MM.193R
The de Havilland Aircraft Co., Ltd.
DD.02.1936-DD.MM.1938
British Aircraft Manufacturing Co., Ltd.
DD.MM.1940-DD.MM.1945
London Aircraft Production Group
DD.05.1960-01.10.1966
Westland plc
DD.MM.19RR-DD.MM.19RR
May, Harden & May Ltd.
DD.MM.RRRR-DD.MM.1868
Marsh & Jones
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
hlavní město
populace 7 556 900 (2007)
Zdroje:
Sources:
https://en.wikipedia.org/wiki/London
URL : https://www.valka.cz/Londyn-t83306#396260Verze : 1
pár fotek s vojenskou tématikou...
Londýn - památník na obléhaní Malty

památník na obléhaní Malty
URL : https://www.valka.cz/Londyn-t83306#550985Verze : 0
MOD
Pomník Winstona Churchilla
Londýn - Autorka fotografie: Zuzana Malachová

Autorka fotografie: Zuzana Malachová
URL : https://www.valka.cz/Londyn-t83306#586052Verze : 0
Katedrála sv. Pavla (St Paul's Cathedral)




Zdroj:
cs.wikipedia.org
Londýn - Autorka fotografie: Zuzana Malachová

Autorka fotografie: Zuzana Malachová
URL : https://www.valka.cz/Londyn-t83306#586121Verze : 0
Kleopatřin obelisk (Kleopatřina jehla – Cleopatra's Needle)




Zdroj:
cs.wikipedia.org
Londýn - Autorka fotografie: Zuzana Malachová

Autorka fotografie: Zuzana Malachová
URL : https://www.valka.cz/Londyn-t83306#586137Verze : 0