Main Menu
User Menu

1. letecká armáda [1941-1942]

1 Air Force

     
Název:
Name:
1. letecká armáda
Originální název:
Original Name:
1 Air Force
Datum vzniku:
Raised/Formed:
26.03.1941
Předchůdce:
Predecessor:
Severovýchodní letecký distrikt
Datum zániku:
Disbanded:
18.09.1942
Nástupce:
Successor:
1. letecká armáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
26.03.1941-30.06.1941 Hlavní velitelství vzdušných sil
01.07.1941-24.12.1941 Bojové velitelství vzdušných sil
24.12.1941-11.03.1942 Velitelství Východního válčiště
11.03.1942-18.09.1942 Východní velitelství obrany
Dislokace:
Deployed:
26.03.1941-18.09.1942 Garden City, Mitchel Field
Velitel:
Commander:
26.03.1941-15.05.1941 Chaney, James E. (Major General)
15.05.1941-24.06.1941 Krogstad, Arnold N. ( )
24.06.1941-10.12.1941 Dargue, Herbert A. ( )
10.12.1941-04.03.1942 Krogstad, Arnold N. ( )
04.03.1942-05.03.1942 Cannon, John K. ( )
05.03.1942-23.07.1942 Bradley, Follett ( )
23.07.1942-18.09.1942 Chaney, James E. (Major General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
26.03.1941-01.09.1941 16. bombardovací křídlo
21.08.1942-18.09.1942 59. pozorovací skupina

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
history.army.mil
URL : https://www.valka.cz/1-letecka-armada-1941-1942-t146572#470485Verze : 2
MOD