Main Menu
User Menu

Hlavní velitelství vzdušných sil [1933-1941]

General Headquarters Air Force

     
Název:
Name:
Hlavní velitelství vzdušných sil
Originální název:
Original Name:
General Headquarters Air Force
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1933
Předchůdce:
Predecessor:
1. bombardovací brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
30.06.1941
Nástupce:
Successor:
Bojové velitelství vzdušných sil
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1933-01.03.1935 ?
01.03.1935-02.03.1939 Ministerstvo války1)
02.03.1939-19.11.1940 Ministerstvo války1)
19.11.1940-30.06.1941 Generální velitelství Armády Spojených států2)
Dislokace:
Deployed:
01.10.1933-27.02.1934 Hampton, Langley Field
28.02.1934-27.02.1935 Washington, Bolling Field
28.02.1935-28.03.1941 Hampton, Langley Field
29.03.1941-30.06.1941 Washington, Bolling Field

Velitel:
Commander:
01.10.1933-28.02.1935 Westover, Oscar (Brigadier General)
01.03.1935-09.03.1939 Andrews, Frank M. (Brigadier General)
10.03.1939-30.06.1941 Emmons, Delos C. (Lieutenant General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.03.1935-14.10.1936 1. křídlo
01.03.1935-DD.MM.1940 3. křídlo
14.10.1936-19.10.1940 1. stíhací křídlo
01.02.1940-16.01.1941 35. stíhací skupina (přepadová)
01.02.1940-DD.01.1941 36. stíhací skupina (přepadová)
01.02.1940-01.09.1940 Velitelství základny a 19. letištní letka
01.09.1940-01.10.1941 19. letištní skupina
19.10.1940-26.03.1941 Jihovýchodní letecký distrikt
19.10.1940-26.03.1941 Jihozápadní letecký distrikt
19.10.1940-26.03.1941 Severovýchodní letecký distrikt
19.10.1940-26.03.1941 Severozápadní letecký distrikt
06.11.1940-16.01.1941 8. stíhací křídlo
18.12.1940-16.01.1941 17. bombardovací křídlo
18.12.1940-01.10.1941 4. bombardovací křídlo
18.12.1940-DD.MM.RRRR 5. bombardovací křídlo
18.12.1940-31.08.1941 7. stíhací křídlo
26.03.1941-30.06.1941 1. letecká armáda
26.03.1941-30.06.1941 2. letecká armáda
26.03.1941-30.06.1941 3. letecká armáda
26.03.1941-30.06.1941 4. letecká armáda

Ručně vyplněné položky:
01.10.1933-28.02.1935 Velitelství
01.03.1935-30.06.1941 Veliteství a velitelská peruť
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Plne aktívne od 01.03.1935

1)

2)
Zdroje:
Sources:
Clay, Steven E.: US Army Order of Battle 1919-1941 Volume 3; Combat Studies Institute Press

history.army.mil
URL : https://www.valka.cz/Hlavni-velitelstvi-vzdusnych-sil-1933-1941-t177635#522980Verze : 1
MOD