Main Menu
User Menu

Horská divize SS Nord [1942-1943]

SS Mountain Division Nord / SS-Gebirgs-Division Nord

     
Název:
Name:
Horská divize SS Nord
Originální název:
Original Name:
SS-Gebirgs-Division Nord
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.09.1942
Předchůdce:
Predecessor:
Divize SS Nord
Datum zániku:
Disbanded:
22.10.1943
Nástupce:
Successor:
6. horská divize SS Nord
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.09.1942-22.10.1943 XVIII. horský armádní sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.09.1942-22.10.1943 ?

Velitel:
Commander:
DD.09.1942-15.12.1942 Kleinheisterkamp, Matthias (SS-Brigadeführer und Generalmajor der Waffen-SS)
15.12.1942-22.10.1943 Debes, Lothar (SS-Gruppenführer und Generalleutenant der Waffen-SS)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( ? )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.09.1942-10.05.1943 Náhradní prapor horských myslivců SS Nord
DD.09.1942-22.10.1943 Pluk horských myslivců SS 6 "Reinhard Heydrich"
DD.09.1942-22.10.1943 Pluk horských myslivců SS 7
DD.09.1942-22.10.1943 Střelecký prapor Horské divize SS Nord
10.05.1943-22.10.1943 Náhradní a výcvikový prapor horských myslivců SS 6

Ručně vyplněné položky:
DD.09.1942-22.10.1943 Divizní jednotky SS Nord
Čestný název:
Honorary Name:
DD.09.1942-22.10.1943 Nord (Sever)
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/
URL : https://www.valka.cz/Horska-divize-SS-Nord-1942-1943-t145645#468508Verze : 0
MOD