Main Menu
User Menu

Letištní správa Košice [1946-1951]

Airfield Authority Kosice

     
Název:
Name:
Letištní správa Košice
Originální název:
Original Name:
Letištní správa Košice
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1946
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.01.1951
Nástupce:
Successor:
19. letištní správa
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1946-01.08.1947 Velitelství leteckých základen 4. oblasti
01.08.1947-27.11.1950 III. letecký okruh
27.11.1950-15.01.1951 3. letecká technická divize
Dislokace:
Deployed:
01.10.1946-15.01.1951 Košice, letiště /

Velitel:
Commander:
01.10.1946-15.01.1951 ?, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
01.10.1949-15.01.1951 VÚ 6389 Košice
Zdroje:
Sources:
Vojenský historický archiv Praha, www.vojenstvi.cz, www.valka.cz, IRRA,Miroslav : ČESKOSLOVENSKÉ VOJENSKÉ LETECTVO 1945-1950 I. díl (Svět křídel 2006)ISBN 80-86808-33-5, Vystavěl, Stanislav: Bez nich by nevzlétli (Svět křídel Cheb 2008) ISBN 978-80-86808-54-3
URL : https://www.valka.cz/Letistni-sprava-Kosice-1946-1951-t140754#456999Verze : 1