Main Menu
User Menu

Velitelství leteckých základen 4. oblasti [1946-1947]

Air Base Command of 4th Area

     
Název:
Name:
Velitelství leteckých základen 4. oblasti
Originální název:
Original Name:
Velitelství leteckých základen 4. oblasti
Datum vzniku:
Raised/Formed:
02.01.1946
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.08.1947
Nástupce:
Successor:
III. letecký okruh
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
02.01.1946-01.08.1947 Velitelství letectva 4. oblasti
Dislokace:
Deployed:
02.01.1946-01.08.1947 Bratislava, kasárny /

Velitel:
Commander:
02.01.1946-01.08.1947 Trnka, Július (podplukovník letectva)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
02.01.1946-01.08.1947
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
02.01.1946-DD.02.1946 Letištní peruť 1
02.01.1946-14.03.1946 Letištní správa Tri Duby
DD.02.1946-15.03.1946 Letištní peruť 12
DD.02.1946-15.03.1946 Letištní peruť 4
DD.02.1946-14.03.1946 Letištní peruť 8
14.03.1946-31.07.1947 Letecká základna 8
14.03.1946-01.08.1947 Letištní správa Mokraď
14.03.1946-01.08.1947 Letištní správa Nitra
14.03.1946-01.08.1947 Letištní správa Poprad
14.03.1946-01.08.1947 Letištní správa Spišská Nová Ves
15.03.1946-01.08.1947 Letecká základna 12
15.03.1946-01.08.1947 Letecká základna 4
01.10.1946-01.08.1947 Letištní správa Dvorník
01.10.1946-01.08.1947 Letištní správa Košice
01.10.1946-01.08.1947 Letištní správa Prešov
01.10.1946-01.08.1947 Letištní správa Žilina

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
02.01.1946-01.08.1947 VÚ 5403 Bratislava
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Rajlich, Jiří: Soumrak králů vzduchu. Praha, Ares - Deus 2000.
Irra, Miroslav: Československé vojenské letectvo 1945-1950. Sv. 1. Cheb, Svět křídel 2005.
Vystavěl, Stanislav: Bez nich by nevzlétli. Cheb, Svět křídel 2008.
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-leteckych-zakladen-4-oblasti-1946-1947-t92622#419843Verze : 2
MOD
Velitelství leteckých základen 4


Zřízení: 02.01.1946


Zrušení: 31.07.1947


Nástupce: III. letecký okruh


Dislokace: Bratislava


Nadřízené velitelství:
Velitelství letectva 4. oblasti Bratislava
MNO-Letecký odbor (01.09.1946-31.10.1946)
MNO-V. odbor letecko-technický (01.11.1946-31.07.1947)



Velitel základen:
Trnka, Julius (podplukovník letectva)



Zdroj: www.vojenstvi.cz
Irra,Miroslav : ČESKOSLOVENSKÉ VOJENSKÉ LETECTVO 1945-1950 I. díl (Svět křídel 2006)
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-leteckych-zakladen-4-oblasti-1946-1947-t92622#346764Verze : 0