Main Menu
User Menu

436. křídlo pro přepravu jednotek, střední [1951-1958]

436th Troop Carrier Wing, Medium

     
Název:
Name:
436. křídlo pro přepravu jednotek, střední
Originální název:
Original Name:
436th Troop Carrier Wing, Medium
Datum vzniku:
Raised/Formed:
18.05.1951
Předchůdce:
Predecessor:
436. křídlo pro přepravu jednotek, střední
Datum zániku:
Disbanded:
15.05.1958
Nástupce:
Successor:
436. vojenské transportní křídlo
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
18.05.1955-25.03.1958 1. letecká armáda
25.03.1958-15.05.1958 14. letecká armáda
Dislokace:
Deployed:
18.05.1955-15.05.1958 New York, Navy Reserve Air Base Floyd Bennett Field
Velitel:
Commander:
18.05.1955-01.02.1957 Gibson, Peyton (Colonel)
01.02.1957-14.11.1957 Yannell, Michael P. (Colonel)
15.11.1957-15.05.1958 -, - (-)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
18.05.1955-15.05.1958 436. skupina pro přepravu jednotek, střední

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Zdroje:
Sources:
www.afhra.af.mil
URL : https://www.valka.cz/436-kridlo-pro-prepravu-jednotek-stredni-1951-1958-t138795#452942Verze : 2
MOD